fbpx

Прагнути до ідеалу

У всіх нас є уявлення про ідеал – чи йде мова про відносини, у суспільстві або організації робочого процесу. Ідеали потрібні нам, вони наповнюють наше життя сенсом

Чи можна сказати, що ідеали роблять наше життя кращим? Звичайно, нам подобається думати, що у нас є уявлення про ідеальний світ, ідеальне суспільство, ідеальні стосунки, до яких ми в глибині душі прагнемо. Словом, ідеал прикрашає життя і надає їй напрямок, але він же накладає на нас відповідальність. Якщо є ідеал, треба працювати над тим, щоб він реалізувався. Але велика спокуса вимагати, щоб наші ідеали втілили для нас інші. Ми знаємо з досвіду, що багато хто з нас не готові ні за що відповідати, розраховуючи, що їм «зроблять добре».

Як виникають ідеали?
Ідеали формуються самі по собі просто тому, що ми живемо в суспільстві. Будь-яка соціальна група виробляє колективне уявлення про те, що таке добре і що таке погано. Як треба і як не треба. Це і є ідеали, саме їх ми беремо з різних груп. Спочатку в сім’ї, потім в інших референтних групах, маленьких і великих, аж до людства в цілому.

Як зрозуміти, що у Вас є ідеал?
Ідеали є у всіх, але не всі в цьому зізнаються і не всі їх усвідомлюють. Деякі ідеали припускають заперечення ідеалів, наприклад, «я справжній мужик, твердо стою на землі, і всі ці дурниці не для мене». Або бажання мати дуже багато грошей – теж ідеал, а не потреба, як можна було б подумати.

Якщо Ви відчуваєте, що у Вас є ідеали, що Вам дає це відчуття?
Точку опори. Можливість не плисти за течією, менше залежати від ситуації, не підкорятися зовнішнім стимулам. Однак крім ідеалу потрібні ще й «моральні м’язи», як називав їх філософ Мераб Мамардашвілі.

У чому небезпека ідеалів?
Є ризик, що заради ідеалу ми відмовимося від реальності. Найчастіше вона представляється настільки тужливю ​​і неприємною, що ми відвертаємося від неї і потрапляємо в серйозну пастку ідеалізації, ризикуючи своїм душевним здоров’ям. Здоровий розвиток особистості – це реалізація реального «Я». Але може реалізуватися і невротичне «Я»: не те, що ми є насправді, а те, чим ми б хотіли бути.

Як прокласти шлях до ідеалу?
Змінити ставлення до реальності, перестати протиставляти її ідеалу. Усвідомити, що, тільки трансформуючи реальність, можна наблизитися до ідеалу. Кожна людина може вибратися з середовища, в якій переважають неблизькі йому цінності. Потрапляючи в різні соціальні групи з різними ідеалами, вона може підібрати собі те, що  подобається. Почати, наприклад, добре вчитися попри те, що в сім’ї або близькому колі однолітків це не прийнято …

Related Post

5 жіночих імен, які мають виняткову інтуїцію5 жіночих імен, які мають виняткову інтуїцію

Вони бачать інших наскрізь, а події передбачають із завидною точністю завдяки. Яна Дівчата, яких нарекли ім’ям Яна, мають виняткову інтуїцією. Завдяки їй вони здатні немов читати думки співрозмовника, навіть найпотаємніші.

3 звички, які видають вікову жінку3 звички, які видають вікову жінку

Щодня перед нами постає велика кількість жінок, які вже перейшли кордон молодості. Багато хто з них, завдяки догляду за собою і комфортному середовищію проживання, виглядають просто фантастично. Однак деякі їх

6 найкрасивіших знаків Зодіаку, від яких всі у захваті6 найкрасивіших знаків Зодіаку, від яких всі у захваті

Насправді говорити про те, що існують найкрасивіші знаки Зодіаку – нерозумно. Адже всі люди по-своєму прекрасні, що робить їх унікальними і особливими. Але все ж згідно з опитуваннями різних модних

facebook