Про що кричить червона помада?

Помада прекрасно демонструє, чого хочуть жінки в ті часи, коли вони не можуть дозволити собі хотіти багато чого. Червоний колір повертає нас до базових цінностей, додає впевненості, наповнює жагою до життя.

Про що кричить червона помада?

Економічний показник з легковажною назвою Lipstick index вивів Леонард Лаудер, президент і генеральний директор компанії Estée Lauder, грунтуючись на власних спостереженнях за злетом продажів помади в періоди економічного спаду.

Не дивно, що в останні роки косметична індустрія випустила цілу плеяду розкішних, спокусливих класичних помад.

Найреспектабельніші марки змагаються, використовуючи всі можливі засоби для того, щоб перетворити сам тюбик в справжній об’єкт бажання, обдумуючи навіть звук, з яким він буде відкриватися.

Чому помада і чому червона?

Звичайно, це максимальний зовнішній ефект при мінімумі витрат. Але є й глибші, не завжди усвідомлені мотиви, що змушують нас зробити покупку – навіть якщо не буде випадку (або сміливості) скористатися нею.

ВІЧНІ СИМВОЛИ
Червону помаду любила Шанель. «Це колір нашої крові, його багато всередині нас», – говорила вона. Носити червоний для неї означало виразити свою внутрішню суть, випустити її назовні. Цей колір сповнений життя, він символізує енергію і сексуальну активність.

В економічно складний час так в нас може проявлятися архаїчне прагнення до збереження виду. Червона помада на губах – це в своєму роді заява жінки про її фертильность і готовность прийняти партнера. Ті ж, хто поки не знайшов собі романтичне захоплення (або ж не відчуває з його боку підтримки), починають підшукувати собі пару. Червона помада в цьому випадку – немов шлюбне оголошення.

Еротизм і ЗАДОВОЛЕННЯ
Вона оздоблює наш рот, першу ерогенну зону, яка проявила себе ще в дитинстві: смоктальний рефлекс допоміг нам вижити і одночасно доставляв нам задоволення.

Помада в більшій мірі, ніж будь-який інший засіб, асоціюється з чуттєвою насолодою, одержуваних жінками від косметики. Атласна або оксамитова текстура, тонкий аромат, задоволення від накладання кольору, від прорісовиванія контуру рота.

ВПЕВНЕНІСТЬ У СВОЇХ СИЛАХ
Якою представляє себе жінка, наносячи на губи яскраво-червоний колір?

Спокусливі, диявольські, хибно-червоні губи викликають надто потужні асоціації з сексуальною владою.

Знімаючи кришечку з тюбика червоної помади, ми відкриваємо в собі жінку-вамп, випускаємо її, немов джина з пляшки, – впевнена 42-річна Карина. – Я люблю це відчуття. Точно так же мені подобаються відбитки червоної помади – як сліди поцілунків. Я взагалі люблю залишати слід там, де я побувала».

Не дивно, що для деяких чоловіків червона помада на жіночих губах випромінює небезпеку і навіть агресію. Вона стає жіночою зброєю і бронею, одночасно привертає увагу і наказує певну дистанцію.

You cannot copy content of this page