Сказати чоловікові, що я старше, ніж він думає

Я з юності виглядаю молодше за свої роки, тому за мною регулярно доглядають чоловіки, які молодші за мене років на 5. Я не змогла довести до шлюбу відносини з коханим чоловіком, тому що він був молодший за мене на 8 років і я боялася, що він дізнається правду . Останній чоловік, який за мною доглядав, випадково дізнався, скільки мені насправді років, і його інтерес майже відразу пропав. Нещодавно я знову познайомилася з чоловіком на сайті знайомств, скинувши собі 5 років, але боюся, що знову опинюся в стосунках, які ні до чого не приведуть.

Олена, 60 років. Порада від психолога
Ви описуєте стосунки з чоловіками через призму віку. Як Попелюшка, тікає з балу опівночі, намагаєтеся не говорити про вік, а всі невдачі в стосунках приписуєте паспортними даними. Начебто ви інтерпретіруете інтерес з боку чоловіків тільки через обман зовнішності в вашу користь. І ймовірно, це створює напругу всередині: вам весь час доводиться бути напоготові, щоб не сказати зайвого, не видати свій секрет.

Ви пишете про страх, а він – поганий союзник для побудови близьких, радісних відносин. Що ж відбувається, якщо секрет розкривається, на чому ж тримаються ваші відносини, якщо раз за разом чоловік іде? Навіть якщо на початку відносин вони захоплюються вами через зовнішність, то як розвиваються відносини потім, на чому будуються? Як ви дізнаєтеся про симпатії, помічаєте інтерес до вас як до людини, як складається сексуальна сторона відносин, чи подобається вам спілкуватися, захоплені ви чимось, що можете розділити з чоловіком, чи з’являється у відносинах взаємність і близькість?

Саме поняття віку теж не має сенсу у відриві від контексту. На скільки років ви себе відчуваєте прямо зараз? А якщо уявити себе поряд з мамою? З дітьми? З коханою людиною? Думаю, цілком можуть бути різні цифри з розкидом в десятиліття, і це нормально. Ми говоримо про психологічний вік, а якщо говорити про фактичний, паспортний, то все теж не так вже й просто.

У 60 років люди мають різне здоров’я, відчуття віку, рухливість, обмеження або, навпаки, можливості: свобода вийти на пенсію або залишитися на роботі, можливості подорожей, хобі або занятя з онуками, незалежність від чужої думки і багато інших плюсів віку.

У будь-якому випадку ви точно більше, ніж цифри і їх оманливість. Є ваші особисті якості, достоїнства, недоліки, і є те, як ви входите в стосунки з чоловіками, як їх поглиблюєте і як зближаєтеся. Якщо говорити про романтичні стосунки і намагатися зрозуміти, що ж там насправді відбувається, то я б запропонувала вам описати ситуацію: розповісти подрузі або написати в щоденнику ваші історії відносин так, щоб їх внутрішня логіка не була прив’язана до вашого віку. Звичайно, виглядати молодше за свої роки – приємний бонус на старті роману, але не більше того.

Мені здається, важливо знайти внутрішні опори і власну цінність у відносинах, тоді говорити про вік вам буде легше. Це, звичайно, не гарантує, що інша людина залишиться з вами, але це вже його вибір. Зберегти відносини можна, якщо в них зацікавлені обидві сторони.

You cannot copy content of this page