Ватрушки тітки Валі врятували мене від загибелі у пожежі

Після закінчення школи я відправився у велике місто. Вступив там до університету, а після закінчення навчання залишився там жити, знайшов роботу. Мої батьки залишилися жити в невеликому селищі. На всі свята я приїжджаю до них в гості. Але одна моя поїздка перевернула все моє життя.

Я приїхав до батьків на травневі свята. Влетів за звичаєм до них в квартиру, кинув на підлогу багажну сумку і завалився в верхньому одязі полежати на дивані. Батьки сиділи в сусідній кімнаті і обговорювали мене.

Після короткого відпочинку я розібрав сумку. Ми сіли за стіл, пообідали. Після обіду я сказав батькам, що піду в гості до Дмитра (це мій хороший товариш ще зі школи). Мої батьки теж зібралися йти. Їх запросила до себе сестра батька, моя тітка. Я вийшов з під’їзду і неквапливим кроком попрямував до Дмитра, який жив на сусідній вулиці від моїх батьків.

Сидів я з Дмитром довго, годин до дев’ятої вечора точно. Потім пішов додому. Я був весь в своїх думках і не помітив на лавці біля будинку нашу сусідку Валентину. Вона була самотньою жінкою. Я дуже подобався їй, в дитинстві тітка Валя часто пригощала мене різною смакотою (вона готувала відмінну випічку).

Моя мама часто ходила до неї в гості і брала мене з собою.
– Ігорьок, а що ж ти не вітаєшся? Невже я так сильно постаріла? – запитала мене тітка Валя.
– Ой, а я Вас не помітив – зніяковів я.
– І анітрохи Ви не змінилися.

Ми розговорилися, просиділи біля під’їзду близько години. Я вже зібрався йти додому. Але тітка Валя наполягла, щоб я зайшов до неї в гості на чай з ватрушками. Я неохоче погодився. Ми увійшли в квартиру. У неї було все так само затишно, як і раніше. Вся квартира пропахла солодкими ватрушками.

Тьотя Валя посадила мене на диван, налила чаю і принесла повну тарілку ватрушек. Не пам’ятаю, як заснув я на тому дивані. На той час мої батьки поверталися від моєї тітки. Вони помітили, що у нашого під’їзду стоять машини пожарки і швидкої допомоги. З вікон нашої квартири вистрибували язики полум’я. Батько кинувся до нас в квартиру, а мама залишилася стояти на вулиці. На підході до нашої квартири мого батька зупинив пожежник.

– Чого Вам потрібно від палаючої квартири? – запитав він.
– Там мій син може бути – переживаючим голосом сказав мій батько.
– Ні там нікого – запевнив мого батька пожежник.
– Ідіть на вулицю.

Мій батько почав спускатися по сходах, він зауважив, що порожня квартира померлої тітки Валі була выдкрита.

Батько увійшов в квартиру і побачив мене там на підлозі. Він почав будити мене, але пару хвилин я не приходив до тями. Коли я все-таки прокинувся, батько вивів мене на вулицю до мами, і ми вирушили до моєї тітки, а батько залишився на місці пожежі.

Було встановлено, що у нас щось трапилося з проводкою, і почалася пожежа. Вранці я розповів батькам все те, що зі мною сталося: як тітка Валя запросила мене на чай з ватрушками, і як я заснув у неї на дивані. Вони були в шоці.

– Наша сусідка тітка Валя померла півроку тому. Діти вивезли звідти всі меблі, а квартиру на продаж виставили – сказала мама.

Виходить, що привид тітки Валі знав, що у нас буде пожежа. Спасибі, тітка Валя, що врятувала мене!

Related Post

Загадкова бабка-сусідкаЗагадкова бабка-сусідка

Приблизно півроку тому держава виділила мені квартиру (я круглий сирота). Квартира знаходиться в маленькому містечку, в якому я виріс. Сам будинок двоповерховий і наполовину порожній: хтось кинув своє житло, хтось

Вчителька постійно піддавала знущанням мою доньку, через те, що вона красиво виглядаєВчителька постійно піддавала знущанням мою доньку, через те, що вона красиво виглядає

Сонячний недільний ранок. Я відкриваю заспані очі, солоденько потягуюся, першим ділом беру до рук телефон. Окрім пари дзвінків від мами є ще дещо. Гнівний лист на вайбер з боку вчителя