Він – кохання всього життя, а я для нього – просто подруга

У 21 рік я познайомилася з чоловіком і закохалася з першої зустрічі. Він теж. Зустрічалися півроку. Був дуже яскравий роман, але партнер запропонував розлучитися, сказав, що більше не любить, що хоче залишитися друзями.

Я тоді дуже гостро переживала. Років зо два не могла забути, страждала. Потім начебто стало легше, зустріла іншого, через місяць стали жити разом, все було відмінно 4 роки. Я була рада, що нарешті все налагодилося.

Правда, я не любила його і не могла зрозуміти, що зі мною не так. Колишнього, звичайно, не забула, а він, як на зло, з’являвся раз в рік-два, нагадуючи про себе.

Зараз вже півроку як я одна, і недавно він написав мені, і все знову закрутилося, та так стрімко, як спалах. Знову подорож, зустрічі три рази в тиждень, часом спонтанні, пристрасна близкість у ліжку. Я навіть спеціально ігнорувала його, але він писав знову і знову. Я зрозуміла, що любила його весь цей час. Що він – той самий чоловік.

У мене було чимало партнерів, але кожен раз щось не те. А з цим все ідеально, крім одного. Для нього я просто подруга, тимчасове захоплення. Але він для мене робить все те, що робить чоловік в класичних відносинах: підтримує, піклується, оплачує рахунки, купує речі, готує сніданки, спить зі мною і дівчину не шукає.

Днями ми зустріли його близького друга, і він мене представив як подругу. Я влаштувала скандал, хотіла поставити крапку в наших токсичних відносинах. А він дуже гордий і принциповий, його мої слова, ймовірно, зачепили, не відповідає мені другий день. Думала – я сильна і не буду йому писати і телефонувати, але просто не можу. Два дні пройшло, а мені погано, шкодую про те, що йому наговорила. Не можу зрозуміти, чому не розлюбила його за стільки років.

Ольга, 29 років. Порада від психолога.
Дорога Ольга, у вас з цим чоловіком різні уявлення про відносини. Це не погано і не добре, просто це даність. Ви вважаєте все те, що перерахували, класичними відносинами між чоловіком і жінкою, а він – дружбою. Хоча ми не можемо бути впевненими, такими він їх вважає або просто не може підібрати інший епітет або навіть не замислюється про те, що зручні йому відносини потрібно якось по-особливому називати.

У будь-яких взаєминах партнери отримують щось кожен для себе, будь то емоційний зв’язок, можливість поговорити, матеріальні блага, ліжко, нарешті, просто почуття приналежності.

Подумайте, що саме отримує в цих відносинах ваш партнер, для чого йому такого роду спілкування з вами, чому він вибудував саме такі рамки відносин. І оціните, що саме цінне для вас з того, що є зараз: його турбота, фінансова допомога, фізична близкість, відсутність у нього інших дівчат або те, що він не хоче називати вас своєю коханою дівчиною, не хоче розвивати і в майбутньому узаконювати ваші відносини .

Чесно відповідайте собі, що саме вам важливо, і виходьте при прийнятті рішення з цього вибору. Найімовірніше, він не планує будь-яким чином змінювати ваш статус, оскільки його все влаштовує. При цьому він багато дає вам, тому не вважає, що чимось вам зобов’язаний.

Оскільки ви не раз відновлювали з ним спілкування, він цілком обгрунтовано вважає, що вас в цілому все влаштовує. А спалахи гніву і нетривале ігнорування багато чоловіків сприймають як витрати жіночої неврівноваженості, не більше того.

Якщо ви знайдете і в собі гордість і принциповість, то зможете вибрати інший шлях розвитку свого життя

Єдине, що ви можете зробити, це прийняти рішення – продовжити жити за його правилами (саме жити, а не грати.) Або залишити його. Якщо йдете на контакт, значить, даєте йому зрозуміти, що готові прийняти його бачення відносин.

Уже багато років його фігура керує вашим емоційним фоном, звичайно, по вашій волі. За великим рахунком цього чоловіка звинувачувати нема в чому: він робить тільки те, що йому не забороняють. Також можливо, що його нинішня образа пов’язана з тим, що вам в його уявленні не дано право розривати з ним: пам’ятайте, 8 років тому саме він припинив роман, а ваші спроби його ігнорувати в недавньому минулому тільки розохочували його.

Ви пишете, що він гордий і принциповий, і ваш порив розірвати токсичні для вас відносини, ймовірно, зачепив його. Скажіть, це привід продовжити відносини, названі вами токсичними? Можливо, так, якщо це дійсно те, що вам потрібно.

В такому разі не перекладайте відповідальність за своє життя на нього, зізнайтеся собі, що саме такі токсичні відносини вам потрібні, саме про таку взаємодію з чоловіком ви завжди і мріяли. Це ваш особистий вибір, і судити вас ніхто права не має.

Якщо ж ви раптом знайдете і в собі гордість і принциповість, то зможете вибрати інший шлях розвитку свого життя. А коли цей партнер знову нагадає про себе, ви будете знати, що він просто відчув самотність і вирішив повернутися до вже знайомого і зручного варіанту.

Related Post

У ресторані чоловік побачив красуню, яку кинув 20 років тому, але більше його вразив персонаж, що сидів із нею за одним столикомУ ресторані чоловік побачив красуню, яку кинув 20 років тому, але більше його вразив персонаж, що сидів із нею за одним столиком

Вадим уже важко згадував часи, коли всі цілі здавалися досяжними, а молодість вічною. Але він чудово пам’ятав Олександру, дівчину, якою не переставав захоплюватися всю старшу школу. Він кілька разів намагався

Дружина дістає мого коханого вічними причіпкамиДружина дістає мого коханого вічними причіпками

Уже рік зустрічаюся з одруженим чоловіком. І це зовсім не закоханість дурної дівчини. Я дійсно люблю і відчуваю себе щасливою, коли ми разом, хоча це буває не часто. Дружина у