Я закликаю рухатися вперед якнайшвидше… Наша мета — представити заявку України Раді цього літа

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що українську заявку на вступ до Євросоюзу хочуть подати Раді ЄС вже влітку. Про це повідомляє Reuters.

«Зазвичай минають роки, перш ніж Рада ЄС прийме заявку на членство, але Україна зробила це за тиждень чи два, і я закликаю рухатися вперед якнайшвидше… Наша мета — представити заявку України Раді цього літа», — сказала фон дер Ляйєн журналістам час подорожі до Києва.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що загибель мирних жителів в українському місті Буча показала «жорстоке обличчя» армії президента росії володимира путіна. Вона пообіцяла підтримати Київ у його захисті «кордону Європи».

Під час візиту до Бучі, де криміналісти почали ексгумувати тіла з братської могили, у розмові з журналістами фон дер Ляєн, одягнена в бронежилет, сказала, що ЄС зробить усе, щоб підтримати Україну, щоб вона зробила «необхідні кроки» для забезпечення членства в ЄС – вимога, на якій наполягає президент України Володимир Зеленський.

“Тут сталося немислиме. Ми бачили жорстоке обличчя путінської армії. Ми бачили безрозсудність і холодність, з якою вони окупували місто”, – сказала фон дер Ляєн журналістам у Бучі.

«Увесь світ сумує з бучанами, і саме вони… захищають кордон Європи, захищають людство, захищають демократію, і тому ми разом з ними у цій важливій боротьбі».

Зображення з Бучі, яка була знову знята разом з іншими містами на північ від столиці, коли російські війська відійшли, щоб зосередити зусилля на сході країни, спонукали західні країни поновити зусилля покарати Москву за вторгнення 24 лютого.

Коли лідери ЄС збиралися прибути до Києва, близько 50 людей загинули та ще багато отримали поранення в результаті ракетного удару по залізничній станції, переповненій цивільними, які рятувалися від загрози великого наступу на сході країни.

Поїздка фон дер Ляєн до Києва мала на меті запропонувати Зеленському моральну та певну фінансову підтримку. Їдучи поїздом з Брюсселя до Києва, вона сказала журналістам, що найважливішим повідомленням, яке вона несла, було те, що для України «буде шлях до ЄС».

Вона пообіцяла підтримувати Київ, щоб «вийти з війни як демократична країна», у чому, за її словами, допоможе Європейський Союз та інші донори.

Жозеп Боррель, головний дипломат ЄС, повторив це повідомлення, сказавши журналістам, що візит є сигналом того, що «Україна контролює свою територію».

«Україна не є країною, яка окупована, домінована. Все ще існує уряд (який) приймає людей ззовні, і ви можете їздити до Києва», – сказав Боррелл, додавши, що сподівається, що ЄС запропонує Києву ще 500 мільйонів євро (543 мільйони доларів). в найближчі дні.

Зеленський каже, що війна – це пряма атака не лише на існування України, а й на безпеку Європи в цілому.

Зеленський закликав Брюссель зробити більше для покарання Росії, включаючи заборону закупівлі нафти і газу з країни, і закликав ЄС прийняти Україну як повноправного члена.

Боррелл сказав, що нафтові санкції є “великим слоном у кімнаті”, і певні побоювання щодо того, що припинення російської нафти може призвести до різкого зростання цін, який буде болючим для європейських економік. Він сказав, що рішення про експорт буде піднято в понеділок у Брюсселі.

You cannot copy content of this page