З полону повернувся справжній автор фрази з напрямом для російського корабля

Раніше автором фрази вважали морпіха Романа Грибова. Але «це була певна операція прикриття для тих, хто лишався».

Державна прикордонна служба офіційно повідомила, що автора славнозвісної фрази “Русский военный корабль, иди на …” звільнили з російського полону тільки зараз.

Натомість силовики не спростовували міф, що цю фразу сказав раніше звільнений морпіх Роман Грибов, адже це зашкодило б тим, хто у полоні.

Про звільнення першим 23 травня повідомив начальник прикордонної застави “Острів Зміїний” Богдан Гоцький в ефірі національного телемарафону.

Гоцький сказав, що доступ до радіостанції на острові мали лише прикордонники. Росіяни, які висунули вимогу захисникам Зміїного здатися, пропонували також роботу, велику зарплату і стабільність. Але ті відмовились.

“Одному з військовослужбовців урвався терпець і він вказав напрямок кораблю. Це мій підлеглий. Він перебував півтора місяця в полоні, наразі на свободі”, – заявив Гоцький.

Раніше авторство цієї фрази багато деякі ЗМІ помилково приписували морському піхотинцю Роману Грибову.

Хоча державна прикордонна служба від початку зазначала, що росіянам відповів їхній підлеглий, проте поширений міф державні органи не поспішали розвінчувати, а іноді і сприяли його поширенню.

Речник державної прикордонної служби Андрій Демченко пояснив ситуацію тим, що у полоні залишалось багато людей, в тому числі прикордонників.

І якісь заперечення чи підтвердження авторства фрази могли нашкодити.

“Якщо говорити про Романа Грибова, якого вважали автором фрази, це була певна операція прикриття для тих, хто лишався”, – запевнив Демченко.

“Ми свідомо не розкривали ім’я автора фрази, оскільки це могло зашкодити людині в момент перебування в полоні. Зараз він вже звільнений. Проте через безпекові складові назвемо його особу пізніше”, – додав Демченко. І запевнив, що цього разу це не “операція прикриття”.

І зараз значна частина гарнізону острова Зміїний, включно з прикордонниками, ще перебуває у полоні.

Як розповів Демченко, канал зв’язку для спілкування острова з морськими судами був тільки у прикордонників.

“Всім відомий аудіофайл, де лунає погроза корабля і відповідь, зроблений прикордонниками іншого підрозділу, де є радіоточка. Там записували весь радіоефір, щоб фіксувати агресію російських кораблів у морі. Тому запис, який всі почали слухати 24 лютого ввечері, створили прикордонники”, – запевнив Андрій Демченко.

Ця фраза стала крилатою і символом спротиву України у війні з росією.

Згодом “Укрпошта” випустила марку з островом і російським кораблем, а крейсер “Москва”, який вів перемовини з островом, вже потопили українські військові.

Битва за контроль над островом між країнами триває і досі.

Related Post

Anonymous дали 48 годин на вихід з російського ринку міжнародним компаніям, які ще цього не зробилиAnonymous дали 48 годин на вихід з російського ринку міжнародним компаніям, які ще цього не зробили

Міжнародне об’єднання хакерів з усього світу, які публічно та активно підтримують українців у їхній боротьбі за свободу із російським агресором. Цього разу увагу хакерів привернули увагу міжнародні бренди, які зволікають

Макрон пропонував Україні поступитися суверенітетом, щоб путін зберіг обличчя — ЗеленськийМакрон пропонував Україні поступитися суверенітетом, щоб путін зберіг обличчя — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що його французький колега Емманюель Макрон пропонував Україні частково поступитися своїм суверенітетом, щоб глава рф володимир путін зберіг своє обличчя. Про це Зеленський сказав в

Внаслідок авіаудару по драмтеатру Маріуполя загинуло близько 300 людейВнаслідок авіаудару по драмтеатру Маріуполя загинуло близько 300 людей

У Драматичному театрі Маріуполя, який 16 березня розбомбила ворожа російська авіація, загинуло 300 мирних жителів. Про це у Телеграмі повідомила Маріупольська міська рада. “Від очевидців з’явилася інформація про те, що