Про етикет: Звички, які з головою видають простушок і провінціалок

Дівчат аристократичного походження виховують з дитинства: їм прищеплюють гарні манери і навчають тонкощам етикету. У сучасному світі всі кордони здаються розмитими, тому за зовнішнім виглядом буває дуже непросто визначити, леді перед вами або простачка – але деякі ознаки точно вкажуть різницю.

Що потрібно змінити в своїй поведінці, щоб виглядати по-королівськи в будь-якій ситуації, не допустити прикрих помилок при спілкуванні і зберегти почуття власної гідності?

10 правил етикету, які варто вивчити напам’ять, щоб не здаватися провінціалкою.

1. Помірно використовуйте слова подяки
Ми думаємо, ніби пристойно вихована дівчина повинна постійно бути люб’язною і виділяти слова подяки – але зловживати ними якраз не варто. В іншому випадку вони просто знеціняться і втратять свою вагу.

2. Не бійтеся роботи
Подивіться на Її Величність Єлизавету II – навіть в її поважному віці вона займається своїми улюбленими грядками і сама водить машину. Обидва її онука відслужили в армії в реальних військах і продовжують працювати. А за часів воєн представники монарших прізвищ усіх країн завжди займалися пораненими в якості сестер милосердя.

3. Не передавайте свою сумочку чоловікові
Дамська сумка відноситься до категорії особистих речей – жінка повинна самостійно оцінювати свої фізичні можливості і вибирати аксесуар так, щоб його можна було носити без сторонньої допомоги. Чоловікові її передавати не можна – так ви обидва будете виглядати безглуздо.

4. Не тримайте руки на талії
Леді ніколи не були помічені в позі очікування блудного чоловіка домогосподарки «руки в боки». Іноді потрібно продемонструвати свою напористість і енергію, звичайно, але до хорошим манерам такий стан рук не має ніякого відношення. Візьміть в руки клатч або книгу, якщо ви не знаєте, куди їх подіти – або просто вкладіть долоню в долоню.

5. Дотримуйтесь правил макіяжу
Справжня леді завжди знає, що підкреслювати яскравими або темними фарбами можна або очі, або губи, але в ідеалі взагалі використовувати мінімум косметики, щоб не виглядати вульгарно. Використовуйте стримані кольори і навчитеся правильно ними користуватися.

6. Не кладіть телефон на стіл
Не варто зводити це засіб зв’язку в культ: якщо телефон задзвонить у вашій сумочці, ви його почуєте. У кафе, ресторані або іншому закладі передбачається спілкування з вашим співрозмовником, а не вивчення стрічки соцмереж.

7. Не торкайтеся спиною до стільця
Дуже важливо навчитися сидіти на стільці або в кріслі будь-якої глибини так, щоб не завалюватися спиною на меблі. У так званій позі герцогині посадка вільна і пряма, ноги стоять паралельно один і злегка нахилені убік. Краще потренуватися вдома перед дзеркалом, щоб поза була природною і витонченою.

8. Використовуйте правила листування
Досить знати головні правила – не варто відповідати на текстові повідомлення моментально, але і затягувати з відповіддю теж не можна. Доречним для реакції на повідомлення терміном експерти з етикету називають час в 15-20 хвилин. Будьте стримані, точні і доброзичливі в тоні послання.

9. Не оглядайтеся, якщо кликають не по імені
На окрики на зразок «Гей!» або, гірше того, свист або незрозумілі вигуки культурна дівчина не стане обертатися. Ніякі форми звернення до незнайомих людей суперечать нормам етикету. Якщо ви не знаєте, як звернутися до співрозмовника, досить почати з нейтрального «вибачте».

10. Поважайте себе і свій час
Якщо гості нагрянули без попередження, ви маєте повне право залишатися в тому вигляді, в якому ви перебуваєте вдома – навіть якщо це домашній халат і бігуді. Ви знаходитесь у себе і зовсім не зобов’язані бігти наводити марафет тільки тому, що комусь було ліньки зателефонувати хоча б за годину до візиту.

Які правила ви б додали до цього списку? Що вас дратує в жіночій поведінці?

You cannot copy content of this page