Перейти до вмісту

10 причин, чому батькам потрібно читати книги дітям

Переважна більшість батьків знають, як важливо читати книги маленьким дітям, які ще не вміють читати самостійно. Читання сприяє розвитку мови і уяви, вмінню розпізнавати букви і слова у дітей. Однак не всі батьки усвідомлюють, що не менш важливо читати вголос дитині, і після того, як вона навчилася це робити самостійно. Проведені дослідження свідчать про те, що читання вголос дітям старше 5 років удосконалює їх вміння читати і слухати, а також покращує їх процес навчання і дарує позитивні емоції. Для того, щоб знайти мотивацію продовжувати читати своїм майже дорослим дітям, дізнайтеся 10 додаткових причин для цього.

1. Читання вголос поповнює словниковий запас у дітей

У процесі читання діти знайомляться з новими словами, вчаться їх розпізнавати і вимовляти, що корисно для їх розвитку. Найчастіше такі слова майже не зустрічаються в процесі звичайної розмови.

2. Покращує вміння розуміти тексти

Під час читання діти залучаються до історії, тому краще її розуміють. При цьому Ви можете перевірити як розуміє дитина те, що Ви їй прочитали, що вона думає про персонажі і як бачить подальший розвиток подій.

3. Читання вголос може прищепити любов до книги на все життя

Це можна пояснити тим, що це заняття буде асоціюватися з позитивними враженнями та теплими спогадами про рідну людину, яка читала в дитинстві.

4. Станьте зразком для наслідування

Під час читання діти вчаться спостерігати, також їх можна навчити аналізувати історію, розуміти значення слів і т.д.

5. Вдосконалює у дітей уміння слухати

Читаючи вголос, батьки вчать своїх дітей сприймати інформацію на слух, і виховують розуміння багатства мови.

6. Можливість познайомитися з класикою

Дітям можуть бути складними для сприйняття твору Шекспіра і Джейн Остін під час навчання в школі. У той час як вдома, імітуючи голоси різних героїв, під час читання, Ви можете оживити текст і зробити його цікавим для сприйняття, тим самим поповнивши їх багаж знань.

7. Спільне читання сприяє обговоренню складних проблем

Варто зауважити, що діти не завжди готові сприймати настанови батьків щодо їх поведінки під час різних ситуацій. Сприймаючи історії героїв, які зіткнулися з серйозними проблемами і наслідками своїх вчинків, діти будуть більш налаштовані до обговорення складних і актуальних для них питань.

8. Дітей можна познайомити з різними жанрами

Вибираючи щоразу різні типи книг і оповідань, батьки можуть зрозуміти, що їх дітям більше подобається. Ознайомлення дітей з різними жанрами сприяє їх розвитку і формуванню широкого кругозору.

9. Допомагає дізнатися більше про інтереси та захоплення дітей

На основі того, що вибирають Ваші діти для читання, Ви можете краще зрозуміти коло їхніх інтересів. Спільне проведення часу за книгою зміцнює відносини батьків та дітей, і допомагає їм краще розуміти один одного.

10. Читання книг пробуджує інтерес і бажання вчитися

Пізнавальні книги дуже корисно читати вголос, при цьому вони не менш цікаві ніж художні твори.