13 речей, які не роблять морально сильні люди

Наші думки формують дії, дії складаються в звички, а звички формують характер. Таким чином ми в прямому сенсі створюємо себе самі.

І ось 13 речей, які не роблять морально сильні люди:

1. Вони не витрачають даремно час, шкодуючи себе

Морально сильні люди не стануть сидіти склавши руки, скаржачись на обставини і розповсюджуватися з приводу того, як з ними неправильно вчинили. Вони беруть на себе відповідальність за свою роль в житті і приймають той факт, що життя не завжди легке або справедливе. Якщо ситуація сталася не з найприємніших, вони цілком можуть відреагувати фразою «Ну й добре».

2. Вони не втрачають контроль над собою

Вони не дозволяють іншим керувати ними, і не дають комусь ще владу над собою. Вони розуміють, що переживають ситуацію своїми власними емоціями, і самі вирішують, як реагувати. Вони усвідомлюють, що їх сила – в умінні управляти своїми реакціями.

3. Вони не тікають від змін

Морально сильні люди не намагаються уникати змін. Замість цього вони вітають їх і завжди напоготові реагувати відповідно. Їх найбільший страх, якщо можна так висловитися – потрапити в застій і втратити смак життя. Площина змін проявляє в цих людях найсильніші риси.

4. Вони не витрачають енергію на те, чим не можуть управляти

Ви не почуєте від морально сильної людини скарг про втрачений багаж, пробки або інших людей, так як вони розуміють, що ці фактори не входять в зону їхнього контролю. Замість цього вони зосереджуються на тому, чим вони можуть управляти, а найчастіше це – лише їхнє ставлення до подій. І вони вміло користуються цим.

5. Вони не намагаються сподобатися всім

Є люди, які завжди намагаються сподобатися всім. Є люди, які йдуть проти всіх і намагаються таким чином затвердити свою «силу». Жоден з цих способів не прийнятний. Морально сильні люди визнають, що вони не повинні подобатися всім і весь час. Вони не бояться сказати «Ні» або заперечити при необхідності. Вони прагнуть бути справедливими, але поважають свій час і вміють чемно відхилити прохання іншого.

6. Вони не бояться йти на усвідомлений ризик

Вони не беруть на себе необачні або дурні ризики, але не бояться брати на себе ризики обдумані. Морально сильні люди зважують ризик і вигоду, перш ніж прийняти важливе рішення, і ретельно збирають інформацію про потенційні втрати, перш ніж почати діяти.

7. Вони не зациклюються на минулому

Морально сильні люди не витрачають даремно час, думаючи про минуле і про те, що все могло б бути по-іншому. Вони визнають своє минуле і виносять уроки з нього. Однак вони не переживають знову і знову невдалі моменти і не згадують дні минулої слави. Замість цього вони живуть сьогоденням і будують плани на майбутнє.

8. Вони не роблять одні й ті ж помилки кілька разів

Ми всі знаємо, що таке дурість, так? Ухвалення одних і тих же рішень з надією на те, що в цей раз вийде краще. Морально сильні люди беруть на себе відповідальність за свою поведінку і вчаться на своїх помилках. В результаті вони не повторюють помилки багато разів. Замість цього вони йдуть далі і приймають кращі рішення в майбутньому.

9. Вони не заздрять успіхам інших людей

Морально сильні люди можуть оцінити і порадіти успіхам інших людей в житті. Це дуже важливо. Вони не заздрять і не відчувають себе обдуреними, коли інші перевершують їх (але візьмуть на замітку їх досвід). Замість цього вони визнають, що успіх досягається важкою роботою, і вони готові наполегливо працювати для досягнення власного успіху.

10. Вони не здаються після першої невдачі

Кожна поразка – шанс стати краще. Навіть найкращі підприємці визнають, що їх ранні спроби вели до великої кількості невдач. Морально сильні люди готові не опускати рук і продовжувати пробувати, поки не доб’ються свого, якщо кожен такий провал просуває їх ближче до мети.

11. Вони не бояться самотності

Морально сильні люди насолоджуються і навіть цінують моменти, коли вони можуть побути на самоті. Вони не бояться бути наодинці зі своїми думками, і використовують цей час для роздумів і планування. Вони не залежать весь час від інших людей і їх настроїв. Вони можуть бути щасливі з іншими, але можуть бути щасливі і поодинці.

12. Вони не думають, що весь світ їм винен

Морально сильні люди не відчувають себе наділеними правом на все в цьому житті. Вони не народилися з усвідомленням того, що інші будуть піклуватися про них або що світ повинен дати їм щось. Замість цього вони шукають можливості, засновані на власних перевагах і можливостях.

13. Вони не чекають миттєвих результатів

Чи працюють вони над поліпшенням стану здоров’я або відкриттям нового бізнесу, морально сильні люди не чекають миттєвих результатів. Вони інвестують свою енергію і час в певних дозах і святкують кожне досягнення в своїй справі. Вони мають «дар витримки» і розуміють, що якісні зміни вимагають часу.

You cannot copy content of this page