2 слова, здатних зруйнувати відносини

Коли партнер нас не помічає, відкидає, звертається з нами несправедливо, нерідко ми даємо собі клятву: «Більше ніколи!».

«Більше ніколи не відкрию тобі свою душу», «більше ніколи не буду на тебе покладатися”, “не підпущу близько до серця».

Іноді ми самі ледь усвідомлюємо, що даємо собі таку обіцянку. Ми можемо навіть не вимовляти ці слова, але як би не звучала наша обітниця, ми позначаємо кордон, перетинати який не можна.

Намагаючись себе захистити, ми робимо висновок. Щоб пережити розчарування або відчуття покинутості, ми віддаляємося від партнера. Але йому або їй ми про це не говоримо.

І, можливо, самі зрозуміємо все наслідки нашого рішення лише через багато місяців або навіть років.
Мова не йде про відносини, в яких ви стаєте жертвою емоційного, фізичного або сексуального насильства з боку партнера. У таких ситуаціях клятва «Більше ніколи!» абсолютно виправдана.

Насильство необхідно припинити – або змусивши партнера переглянути нездорові шаблони поведінки, або розірвавши відносини.

За більш ніж 25 років психологічного консультування подружніх пар психологам багато разів доводилося бачити, якою владою володіють ці слова.

Партнери приходять на терапію і не виявляють жодного ентузіазму. Відбуваються нескінченні і безплідні сварки і конфлікти. З відносин пішла пристрасть. Вони відвернулися один від одного. Звичайно, причин може бути багато. Але часто під час сеансу терапії один з партнерів, спочатку неохоче, а потім ледь стримуючи сльози, згадує якийсь давній випадок.
Подібне ставлення може глибоко поранити. Нам здається, що ми самотні, нас не розуміють, нам стає страшно

«Вісім років тому лікарі запідозрили у мене рак, я жила в страху кілька тижнів, поки проходила всі призначені дослідження. А ти був поглинений роботою », – розповідала одна жінка.

«Протягом трьох місяців я втратила обох батьків. Мені було так самотньо. Але ти був дуже зайнятий, щоб мене втішати », – скаржилася інша клієнтка.

Після народження другої дитини чоловік відсторонився від дружини, він не радіє дитині, не допомагає за ним доглядати, хоча охоче допомагав з первістком. Дружина не розуміє, що сталося, відчуваючи себе кинутою.

У дружини стався викидень, а її чоловік не хоче це обговорювати, кажучи, що краще просто жити далі. Вона самотня в своєму горі.

Над одним з партнерів нависла загроза звільнення. Йому потрібна підтримка і розуміння з боку партнерки, але замість цього вона лише його критикує і турбується про фінанси. Йому здається, що ніхто його не підтримує.

Подібне ставлення може глибоко поранити. Нам здається, що ми самотні, що нас не розуміють, нам стає страшно.

Ми починаємо задаватися питаннями: «Чому ти мене не підтримуєш? Чи можу я на тебе покластися? Я взагалі для тебе важливий? Ти дійсно мене любиш?»

Ми починаємо інакше дивитися на партнера. Перестаємо довіряти йому. Починаємо частіше помічати негативне ставлення до себе і перестаємо звертати увагу на позитивні моменти в стосунках. Іноді ми намагаємося розповісти партнеру про наші переживання. Але, можливо, він нас не чує або не розуміє, і ми опускаємо руки.

А в інших випадках ми навіть і не намагаємося заводити цю розмову. Ми вже не готові вкладати всю душу у стосунки. Коли під час сеансу терапії один з партнерів розповідає, якого болю йому колись заподіяв інший партнер, часто виявляється, що той навіть і не підозрював, наскільки глибока ця душевна рана.

Щоб відмовитися від даної собі обітниці, в першу чергу важливо відверто поговорити з партнером. Поясніть, що сталося, що ви пережили і які висновки зробили. Це може бути дуже важко. Якщо після тієї душевної рани ви закрилися, щоб захиститися, знову відкритися може бути дуже страшно.

Відкрите спілкування дозволить вам по-новому поглянути на партнера і позбутися від накопичених негативних стереотипів

Але клятви на кшталт «Більше ніколи!» підривають саму основу відносин. Наслідки цих душевних ран найчастіше самі по собі не проходять. Розповідаючи партнеру про подію, котра змінила ваш погляд на відносини, будьте максимально відкриті. Можливо, партнер буде здивований чи почне виправдовуватися. Дайте йому зрозуміти, що ваша мета – налагодити відносини, а не зруйнувати їх. І дозвольте йому розповісти, що відбувалося в його житті в той період.

Якщо ж ваш партнер зважився розповісти вам про давній випадок, який заподіяв йому душевний біль, важливо розуміти, наскільки важко йому було зважитися на таку розмову. Якщо ви помітите, що починаєте виправдовуватися, визнайте це і постарайтеся бути відкритими. Партнер не нападає на вас, а намагається налагодити відносини.

Чесність і прозорість здатні повернути ставлення до життя. При необхідності зверніться до кваліфікованого психотерапевта.

Відкрите і щире спілкування дозволить по-новому поглянути на партнера і позбутися від накопичених негативних стереотипів. Розібравшись в старих образах, ви витягнете для себе важливі уроки і зрозумієте, як не повторювати колишніх помилок.

Зціливши старі рани, ви зможете відмовитися від клятви «Більше ніколи!» і ще раз спробувати налагодити стосунки.

You cannot copy content of this page