20 секретів щасливого життя

Відомо, що будь-який навик вимагає практики. Здатність бути щасливим – не виняток. Але як саме її потрібно тренувати і що в цьому допоможе?

1. Усвідомте, що гроші дійсно допомагають вирішувати проблеми, але не приносять щастя
Хочете поміняти машину або отримати додаткову освіту, щоб піднятися по кар’єрних сходах? Так, тут гроші не завадять. Однак, як тільки Вам вдасться закрити основні потреби, щастя доведеться шукати в чомусь ще. Більше грошей не дорівнює більше щастя.

2. Спіть щонайменше по сім годин
Повноцінний нічний сон дуже важливий для здоров’я, так само, як правильне харчування і тренування. Дослідження показують, що, коли ми спимо як мінімум по сім годин щоночі, наші показники ефективності підвищуються. Намагайтеся вибудовувати свій графік так, щоб висипатися, – і мозок з тіло скажуть Вам спасибі.

3. Робіть іншим хоча б один щирий комплімент в день
Фокусуйтеся на достоїнствах інших, і віддача не змусить себе довго чекати.

4. Тренуйте усвідомленість
Відпустіть тривоги і жаль. Життя – це те, що відбувається тут і зараз. Цінуйте момент і не витрачайте час на переживання з приводу майбутнього.
Якщо для щастя потрібно стати ідеальними, його ніколи не знайти

5. Щодня з’їдайте корисний сніданок
Починайте день правильно, з турботи про свій організм – так більше шансів, що пообідаєте Ви теж чимось корисним.

6. Приділяйте час улюбленому хобі
Робота, як правило, забирає основну частину часу і сил, а хобі … Це ж щось необов’язкове, факультативне? Намагайтеся виділяти час на те, що Вам просто подобається, навіть якщо це не приносить ніякої «користі».

7. Будьте вдячними
Концентруйтеся на тому хорошому, що з вами відбувається. Якщо не виходить згадувати приводи спонтанно, спробуйте вести список.

8. Сходіть у музей – хоча б віртуально
Сьогодні можна подорожувати, не навіть з дивана, – в тому числі по світу мистецтва. Не залишайтеся осторонь від того, що відбувається в сфері культури: відвідуйте виставки, кінопокази, концерти. Як сказав Оскар Уайльд, «лікуєте душу відчуттями».

9. Знайдіть золоту середину
Щастя не любить крайнощів. Як казав Будда, є серединний шлях між потуранням своїм бажанням і самозреченням. Шлях, який робить нас вільними від жалю і страждань. Це шлях до миру і звільнення вже в цьому житті.

10. Фокусуйтеся на регулярних невеликих перервах
Якщо Ви думаєте, що для щастя потрібно стати ідеальними, то вам, на жаль, його ніколи не знайти. Секрет досягнення цього стану – в постійних невеликих поліпшеннях.

11. Спробуйте що-небудь нове
Приготуйте страву за новим рецептом, прочитайте книгу невластивого Вам жанру. Користуйтеся усіма можливостями, які дає життя.

12. Щогодини або дві робіть 10-хвилинну перерву
Так Ви не тільки зможете найбільше встигнути за день – у Вас залишиться і більше енергії і сил, щоб насолоджуватися життям.

13. Робіть те, що собі намітили
Прокрастинація – злодій щастя: стрес через зірвані терміни, непотрібне хвилювання … Тільки подумайте, наскільки спокійніше Ви будете себе відчувати, якщо почнете все робити вчасно.

14. Проводьте час з тим, кого любите
Мало що може зробити нас щасливішими. І тут гарні будь-які засоби, будь то Zoom, Skype або FaceTime count!

15. Говоріть «так»
Часом ми занадто поспішно відмовляємося від нових можливостей. Але ніколи не знаєш, яка радість чекає нас за поворотом. Навчіться говорити «так».

16. Говоріть «ні»
Не погоджуйтеся відразу брати на себе зайві обов’язки і зобов’язання. Якщо у Вас і так справ по вуха, зайва робота лише призведе до непотрібного стресу.
Використовуйте будь-яку можливість порадіти прямо сьогодні, зараз

17. Посміхайтеся
Навіть якщо зовсім не хочеться. По-перше, так Ви відчуєте себе щасливіше, по-друге, у Вас може сформуватися корисна звичка.

18. Робіть паузи
Здійснюючи невірний вибір, ми часто самі створюємо собі проблеми. Перш ніж сказати щось зопалу або зробити велику необдуману покупку, зробіть глибокий вдих і подумайте, як вчинити, щоб відчути себе більш щасливими у довгостроковій перспективі.

19. Зробіть щось, що завжди хотіли
Візьміть собаку з притулку або запишіться на курси гри на гітарі. Почніть вчити італійську. Зараз саме час.

20. Познайомтеся з ким-небудь
Наше оточення безпосередньо впливає на те, наскільки щасливими ми себе почуваємо. Можливо, той, кого Ви зустріли сьогодні, завтра стане вашим кращим другом.

Не відкладайте задоволення до того часу, поки у вас з’явиться більше часу або у житті буде менше стресу. Використовуйте будь-яку можливість порадіти прямо сьогодні, зараз. Ви цього заслуговуєте.

You cannot copy content of this page