Олена Кондратюк: У польському політикумі панує єдність щодо підтримки і допомоги Україні

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк:

«У польському політикумі панує єдність щодо підтримки і допомоги Україні у протидії агресору та одержанні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС! Разом з Маршалком Сенату Польщі Томашем Гродзьким обговорили і скоординували практичні кроки для підтримки членства України в ЄС на міжпарламентському рівні.

Саме з цією першочерговою метою я приїхала до Варшави і збираюся найближчим часом відвідати столиці та парламенти інших країн ЄС.

Розраховуємо на активне залучення Сенатом Республіки Польща усіх своїх можливостей для безумовного ухвалення рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на членство в Європейському Союзі вже у червні цього року.

Ми також обговорили необхідність притягнення до відповідальності воєнних злочинців з росії зусиллями міжнародної спільноти.

«В Україні конфлікт цивілізації з диктатурою. Ви маєте у Сенаті Польщі великих друзів України. росія має відповісти за всі злочини, вчинені в Україні», — сказав своєю чергою Томаш Гродзький.

Проінформувала Маршалка, що Україна веде важкі оборонні бої. Тому сьогодні вкрай важливо збільшити обсяги надання міжнародної військової допомоги для Збройних Сил. Необхідно посилювати міжнародну ізоляцію рф та санкції проти країни-агресора. Передусім це відмова держав-членів ЄС від російських енергоресурсів.

Від імені Верховної Ради висловила вдячність за вагому підтримку Польщею України: військову, фінансову, гуманітарну і політичну. Подякувала за візит Томаша Гродзького в Україну під час російського вторгнення. Він мав можливість особисто пересвідчитися, які жахіття і руйнування принесла ця війна.

Вдячні Польщі, яка прихистила понад 3 млн українських громадян та за всі рішення польського Парламенту, що були ухвалені для підтримки України, нашої економіки, соціального захисту наших переміщених громадян, жінок та дітей».

Related Post

Заява Макрона обурила цивілізований світЗаява Макрона обурила цивілізований світ

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на заклик президента Франції Емманюеля Макрона «не принижувати росію». За словами Кулеби, краще зосередитися на тому, як «поставити рф на місце». Про це

Двоє з захисників острова Зміїний повернулись додому з російського полону. Подробиці першого обміну полоненими з рфДвоє з захисників острова Зміїний повернулись додому з російського полону. Подробиці першого обміну полоненими з рф

Україна та росія провели перший повноцінний обмін військовополоненими. Так, додому повернулися 10 українських захисників, а до рф – 10 її військових. Про це повідомила віцепрем’єрка– міністерка з питань реінтеграції тимчасово

Леся Нікітюк сказала, що українські жінки зараз немов потьмяніли, але права на це не маютьЛеся Нікітюк сказала, що українські жінки зараз немов потьмяніли, але права на це не мають

З початку війни в Україні Інстаграм Лесі Нікітюк став каналом для трансляції її волонтерської діяльності. Однак і там знайшлося місце для лайки. Нещодавно українська телеведуча запустила свій флешмоб під назвою