Олена Кондратюк: У польському політикумі панує єдність щодо підтримки і допомоги Україні

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк:

«У польському політикумі панує єдність щодо підтримки і допомоги Україні у протидії агресору та одержанні статусу країни-кандидата на вступ до ЄС! Разом з Маршалком Сенату Польщі Томашем Гродзьким обговорили і скоординували практичні кроки для підтримки членства України в ЄС на міжпарламентському рівні.

Саме з цією першочерговою метою я приїхала до Варшави і збираюся найближчим часом відвідати столиці та парламенти інших країн ЄС.

Розраховуємо на активне залучення Сенатом Республіки Польща усіх своїх можливостей для безумовного ухвалення рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на членство в Європейському Союзі вже у червні цього року.

Ми також обговорили необхідність притягнення до відповідальності воєнних злочинців з росії зусиллями міжнародної спільноти.

«В Україні конфлікт цивілізації з диктатурою. Ви маєте у Сенаті Польщі великих друзів України. росія має відповісти за всі злочини, вчинені в Україні», — сказав своєю чергою Томаш Гродзький.

Проінформувала Маршалка, що Україна веде важкі оборонні бої. Тому сьогодні вкрай важливо збільшити обсяги надання міжнародної військової допомоги для Збройних Сил. Необхідно посилювати міжнародну ізоляцію рф та санкції проти країни-агресора. Передусім це відмова держав-членів ЄС від російських енергоресурсів.

Від імені Верховної Ради висловила вдячність за вагому підтримку Польщею України: військову, фінансову, гуманітарну і політичну. Подякувала за візит Томаша Гродзького в Україну під час російського вторгнення. Він мав можливість особисто пересвідчитися, які жахіття і руйнування принесла ця війна.

Вдячні Польщі, яка прихистила понад 3 млн українських громадян та за всі рішення польського Парламенту, що були ухвалені для підтримки України, нашої економіки, соціального захисту наших переміщених громадян, жінок та дітей».

Related Post

40 країн знову зберуться у форматі «Рамштайн» для обговорення оборони України40 країн знову зберуться у форматі «Рамштайн» для обговорення оборони України

23 травня відбудеться друга зустріч Консультативної групи з оборони України, у якій візьмуть участь 40 партнерів Києва. Про це повідомив речник Пентагону Джон Кірбі. Зустріч ініційована міністерством оборони США і

Дефіцит палива в Україні поки не зникне, на водіїв чекає новий “сюрприз”Дефіцит палива в Україні поки не зникне, на водіїв чекає новий “сюрприз”

В Україні в останній тиждень квітня виник дефіцит пального на АЗС. З метою вирішити питання дефіциту пального 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин та дизпаливо на 40-43%. Через

Україна розпочала спецоперацію з евакуації поранених з “Азовсталі” за допомогою Туреччини: Верещук розкрила деталіУкраїна розпочала спецоперацію з евакуації поранених з “Азовсталі” за допомогою Туреччини: Верещук розкрила деталі

Україна розпочала спецоперацію з евакуації поранених з “Азовсталі”. Вона відбуватиметься в кілька етапів і почнеться з порятунку важкопоранених українських бійців. Про це сказала віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово