41 «ні», які зроблять Вас щасливішими

Багато хто думає, що вірний шлях до щастя – говорити «так» всьому хорошому. Можливо, так воно і є, але це лише одна сторона медалі. Занадто часто ми говоримо «так» того, від чого варто було б відмовитися.

Щоб відчути себе щасливим, навчитеся говорити «ні»:

1. Зайвій самокритиці
Ви майже завжди краще, ніж самі про себе думаєте.

2. Прокрастинація
Перестаньте думати і беріться за справу. Марк Аврелій говорив: «Не смерті повинні боятися люди, а того, що так і не почнуть жити».

3. Очорнення себе
Не концентруйтеся на недоліках, прагнете стати краще. «Пам’ятайте: хтось любить якраз те, за що ви себе ненавидите», – Френк Оушен, американський музикант і фотограф.

4. Егоїзму
Вчіться давати, адже, як відомо, егоїсти залишаються на самоті.

5. Досконалості
Не витрачайте час на прагнення до недосяжного ідеалу. Найчастіше цілком достатньо того, щоб робити щось добре. Як писав Вінстон Черчилль: «Досконалість – ворог прогресу».

6. Відмовкам
Тричі запитайте себе: «Чому?», І ви зрозумієте реальну причину. Американський вчений, педагог і проповідник Джордж Вашингтон Карвер говорив: «99% невдах – люди, які звикли придумувати відмовки».

7. Звичці порівнювати себе з іншими
Не озирайтеся на конкурентів, займайтеся собою. «Порівняння – злодій задоволення», – Теодор Рузвельт.

8. Імпульсивним рішенням
Намагайтеся обдумувати кожен важливий крок.

9. Шкідливій їжі
Здається, що корисні страви несмачні? Чим довше будете віддавати їм перевагу, тим смачніше вони ставатимуть. Дбайте про своє тіло – тому самому «місці», в якому живете.

10. Пропуску обідів або вечерь
Щоб нормально функціонувати, мозок повинен одержувати харчування. Їжте краще, а не менше. Пам’ятайте про сумні закономірності: «пропуск прийому їжі -> голод -> переїдання -> набір ваги».

11. Зловживання автомобілем
До найближчого магазину 15 хвилин пішки? Пішки і йдіть. Як писав Томас Джефферсон: «Ходьба – найкраще з можливих вправ. Привчайте себе до довгих прогулянок ».

12. Переводу будильника
Фокусуйтеся на цілях і ставте настільки жорсткі дедлайни, щоб думка «ще п’ять хвилиночок” не приходила в голову.

13. Щоденним вечіркам
Самі по собі вечірки – прекрасно, але не кожен же день. Не забувайте про цілі і закладайте час на повноцінний відпочинок. Оскар Уайльд говорив: «У всьому потрібна поміркованість, навіть в помірності».

14. Збудникам перед сном
Ніщо не повинно заважати повноцінному сну, адже, як каже далай-лама, «сон – найкраща медитація».

15. Довгій дорозі до роботи
Намагайтеся витрачати якомога менше часу на діяльність, що не служить вашій меті. Якщо дорога до офісу займає багато часу, намагайтеся читати або слухати подкасти.

16. Всьому, що відволікає
Неможливо зробити щось глобальне, постійно відволікаючись на дрібниці. Коли треба виконати велику задачу, постарайтеся захистити себе від будь-яких подразників.

17. Тому, що заважає особистому прогресу
Токсичний друг? Блокуємо. Занадто багато серіалів на Netflix, відеоігри? Блокуємо. Повернетеся до цього, коли настане пора розслабитися.

18. Читанню, яке не приносить радості
Зовсім не обов’язково дочитувати книгу, статтю або навіть пост в соцмережах просто тому, що почав. Автор про це все одно не дізнається. Перестаньте читати те, що не приносить задоволення, так у Вас з’явиться час для чогось приємного. «Життя занадто коротке, щоб читати погану книгу», – писав Джеймс Джойс.

19. Завершенню непотрібних справ
Плануйте, розставляйте пріоритети, виконуйте тільки важливі завдання. Послухайте ради американського економіста Пітера Друкера: «Немає нічого бесполезнее, ніж ефективно виконувати роботу, яку виконувати взагалі не потрібно».

20. Планування того, що треба просто робити
Як свідчив легендарний слоган Nike: «Просто зроби це!»

21. Тим, хто тільки бере
Краще частіше говорите «так» тим, хто звик віддавати.

22. Соціальним мережам
Видаліть з телефону Facebook і Instagram. У вас тільки що з’явився зайвий вільний час (і не тільки сьогодні, а кожен день).

23. Очорненню інших
Почніть краще ставитися до людей. Не чиніть з іншими так, як не хотіли б, щоб чинили з вами.

24. Вислуховуванню пліток
Плітки отруюють. Уникайте тих, хто поширює чутки і постійно скаржиться на інших. Як свідчить турецька приказка, «той, хто бреше з вами, буде розпускати плітки і про вас».

25. Скептикам
На думку Аріану Хаффінгтона, головного редактора американського онлайн-видання The Huffington Post: «Скептики не впливають на нас – хіба що ми самі дозволяємо їм це». Здається, це варто взяти на замітку.

26. Поганим звичкам
Не дайте собі зав’язнути в рутині, яка заважає продуктивності. Як вважає американський підприємець Уоррен Баффет, «ланцюги звичок спочатку настільки легкі, що Ви їх навіть не відчуваєте, але після вони такі важкі, що Ви вже не можете їх скинути».

27. Незапланованим зустрічам
Стихійні збори і зустрічі тягнуться дуже довго і по факту не приносять ніякої користі. Намагайтеся їх уникати. «Дезорганізація завжди позначається на ефективності», – говорив 34-й президент США Дуайт Ейзенхауер.

28. Занадто довгим планіркам
Під час зустрічей з колегами не давайте їм відволікатися, повертайте до початкової теми. Звучить різко, але в підсумку вони будуть Вам вдячні. Як казав американський джазмен Майлз Девіс: «Час – не найважливіша річ, а єдине, що взагалі важливо».

29. Поганим клієнтам
Якщо клієнт нешанобливо поводиться, не витрачайте на нього час і енергію, концентруйтеся на тих, хто того вартий.

30. Хорошим
Говоріть «так» не просто хорошим, а дійсно великим. «Добрий – ворог великого», – так вважає американський бізнес-консультант Джим Коллінз, складно з ним не погодитися.

31. Захаращеності простору
Розберіть робочий простір, наведіть порядок серед файлів, очистіть розум.

32. Спонтанним відповідям на листи
Намагайтеся виділяти окремий час на роботу з поштою.

33. Особистим справам під час роботи
На роботі працюйте, дуже скоро це принесе плоди.

34. Робочим справам у позаробочий час
Тут аналогічно: якщо Ви вдома, займайтеся родиною. Американський бізнес-тренер і оратор Джим Рон пише: «Коли ви на роботі – працюйте. Коли разважаєтесь – розважайтеся. Не змішуйте одне з іншим».

35. Завданням, які можна делегувати
Уміння делегувати – могутня суперсила, яку кожен з нас може знайти. «Мистецтво делегування – одна з ключових навичок, яку здатний освоїти будь-який підприємець. Знайшовши людей, які будуть відмінно справлятися з тим, що не дуже добре виходить у Вас, Ви звільните час на те, щоб планувати подальший розвиток бізнесу », – радить підприємець Річард Бренсон.

36. Поганим партнерам по бізнесу
Якщо не можете домовитися, значить, прийшла пора розлучитися. «Я не можу контролювати Вашу поведінку, та й не хочу цього. Але я не стану миритися з неповагою, брехнею або поганим поводженням. У мене є стандарти – відповідайте їм або йдіть », – пише автор мотивуючих книг Стів Мараболі.

37. Телевізору і дивану
Розлучіться хоч на час з позбавлянням волі затишком, щоб сфокусуватися на тому, що важливо.

38. Неробством
Чекаєте, поки приготується латте або файл підвантажиться до листа? Займіться чимось корисним.

39. Тому, що не допомагає наблизитися до мети
Ставте під сумніви доцільність того, чим збираєтеся зайнятися.

40. Порівнянню того, що не можна порівнювати
Послухайте ради Білла Гейтса: «Не порівнюйте себе ні з ким. Поступаючи так, Ви себе ображаєте».

41. Своєму смартфону
Багато дійсно продуктивних людей тримають телефон у режимі польоту більшу частину дня. «Технології можуть бути кращим другом, але можуть і отруювати нам життя. Вони заважають мислити, мріяти і фантазувати», – упевнений Стівен Спілберг.

Чи готові сказати «ні» хоча б деяким пунктам зі списку? Зробіть це зараз. Читаєте статтю на смартфоні? Просто закрийте вкладку.

Здатність говорити «ні» – навик, який можна і потрібно відточувати і удосконалювати.

За справу!

You cannot copy content of this page