7 найпоширеніших схем шахрайства! Про це повинен знати кожний!

Поінформований –  озброєний.

№ 1.Найпопулярніша схема – прохання про допомогу від імені друзів або родичів за допомогою sms приблизно такого змісту: «Привіт. Це Саша. Переведи мені, будь ласка, 200 гривень на телефон. Терміново! ».
Як діяти, очевидно: нічого нікому не переводити!

№2. Більш складна схема – Вам телефонує людина і представляється ким завгодно аж до співробітника правоохоронних органів. Такий «поліцейський» повідомляє, що хтось із родичів потрапив у ДТП з наслідками і щоб уникнути кримінальної відповідальності, пропонує «вирішити ситуацію».
Не реагуйте, не панікуйте! Найцікавіше, що якщо людині повідомляють про її дитину, вона від хвилювання навіть не встигає зателефонувати своїй рідній людині. Шахраї використовують дуже складні психологічні прийоми, перед якими неможливо встояти.

№3. Дзвінок або повідомлення на платні номери
Вам телефонують з невідомого номера, але скидають до того, як ви встигнете взяти трубку. Ви з цікавості передзвонюєте і чуєте або автовідповідач, або довгі гудки. Фішка в тому, що в обох випадках дзвінок платний: гроші з вашого рахунку переходять на рахунки шахрая.
Чи не цікавість! Кому треба, ще раз подзвонять.

№4. Схема «Вигідна пропозиція»: Ви отримуєте sms про те, що Ви виграли в лотерею (путівку, машину і т. п.), І для отримання інформації про те, як забрати приз, Вам треба відправити у відповідь sms або перевести невелику суму на вказаний рахунок. Не менш небезпечно переходити за вказаними в sms посиланнях. Замість призів і «акцій» можна потрапити на сайт шахраїв і отримати вірус, що краде з телефону гроші і інформацію.
Безкоштовний сир буває тільки  у мишоловці!

№5. Схема «Дайте подзвонити»: шахраї звертаються до перехожих на вулиці з проханням позичити стільниковий телефон, щоб подзвонити. Після одного або декількох дзвінків чуйний власник мобільника виявляє, що баланс його став чомусь значно менше.
Доброта вона така …

№6.Схема «Платний код»: телефонує «співробітник служби технічної підтримки оператора мобільного зв’язку» і пропонує підключити нову ексклюзивну послугу або пройти перереєстрацію, щоб уникнути відключення зв’язку через технічний збій (або для поліпшення якості зв’язку). Нібито для цього абоненту треба набрати під диктовку якийсь код, який насправді є комбінацією для здійснення мобільного переказу грошових коштів з рахунку абонента на рахунок шахраїв. Також цей код вони можуть використати, якщо до цього номеру телефону підв’язана банківська карта.
Посилайте такого «співробітника» якнайдалі!

№7. Схема «Проблеми з банківською картою або рахунком»: ці примітивні телефонні шахрайства розраховані на страх людини втратити гроші. Всі вони починаються приблизно однаково: Вам приходить sms «від банку», або телефонують шахраї, видаючи себе за його співробітників. Вам розповідають «страшні речі» про те, що заблокована Ваша банківська карта або Ви заборгували за кредитом. Ще гірше, якщо на прохання «банку» Ви повідомите шахраям номер карти і її пін-код, пароль від «Особистого кабінету» інтернет-банку або персональні дані. При такому розкладі гроші з вашого рахунку безслідно зникнуть. На жаль кілька років тому такі ситуації були найбільш поширені в Україні, але тим не менше зараз довірливі люди також трапляються на цей хитрий план.
Запам’ятайте! Співробітники банку ніколи не зателефонують Вам самі й не будуть уточнювати будь-яку інформацію.

Надішліть цю інформацію близьким та родичам, особливо людям похилого віку.

You cannot copy content of this page