7 порад з тайм-менеджменту, які допоможуть Вам знайти час на все, що для Вас важливо

Кожен день на нас чекає безліч важливих справ. Ми балансуємо між робочими, особистими, сімейними планами. Десь ще намагаємося виграти час для хобі, навчання, відпочинку. Щось встигаємо, а щось так і залишається незробленим.

Так і виходить, що хтось не показує потрібних результатів в роботі, на когось неможливо покластись його родині, а деякі занадто довго відмовляють собі у відпочинку. Але ж так не має бути! Ми підготували для Вас дієві поради, які допоможуть Вам «зламати» час та прийти до успіху.

1) Найважливіші справи робіть в першій половині дня

Декілька годин продуктивної роботи в ранці і у Вашому списку справ залишаються лише нескладні завдання. По-перше Ви почуваєте себе легше, зробивши найважливіші справи. По-друге це звільняє час для тих завдань, що можуть з’явитись пізніше.

2) Підтримуйте порядок вдома

Вранці заправляйте ліжко, прибирайте на кухні після сніданку та залишайте домівку в чистоті, йдучи на роботу. Порядок вдома, коли Ви повертаєтесь, допоможе Вам бути сконцентрованим на важливих справах. Та й взагалі, коли Ваша домівка в чистоті та порядку, Ви відчуваєте себе більш розслаблено та вільно, а отже і в справах Ви більш продуктивні.

3) Розплануйте кожен свій день

Щоб не тримати всі справи єдиним величезним переліком у своїй пам’яті, краще розкладіть всі завдання по дням та годинам. Якісь дії заплануйте на ранковий час, якісь на вечірній, щось має бути зроблено на вихідних. Так Ви самі для себе виявите де ще є вільний час. А також не будете намагатись переробити все за сьогодні, що завжди призводить до втоми та роздратованості на брак часу.

4) Гаджети – Ваші найкращі друзі!

Смартфони можуть контролювати час, який Ви проводите у соцмережах чи на розважальних сайтах. Подивіться скільки часу вони забирають в день і, якщо кількість завелика, спробуйте встановити часовий контроль. Спочатку доведеться звикати, а потім цей контроль стане непотрібним, бо Ви перестанете постійно відволікатись.

5) Не прокрастинуйте

Якщо відтягувати завершення важливого проекту до останньої хвилини, то можна побачити як в останній момент все піде шкереберть. Набагато краще давати собі більше часу на вирішення завдання та завершувати його раніше кінцевого терміну. Нехай у Вас буде трішки часу розслабитися. А якщо щось піде не так, у вас завжди знайдеться час виправити помилки до терміну здачі проекту.

6) Якщо щось можна зробити за 10 хвилин, зробіть це одразу

Деякі справи не вимагають від нас багато часу, але якщо виписувати їх всі, то список справ на день може зайняти декілька аркушів і йому просто не захочеться слідувати. Як цього уникнути? Якщо щось можна зробити одразу та менш ніж за 10 хвилин – робіть. Згадали про важливий робочий дзвінок – подзвоніть. Потрібно зібрати документи, купити квитки чи забронювати готель – зробіть це і звільніть себе від необхідності утримувати це в пам’яті.

7) Делегуйте і довіряйте

Деякі справи Ви не маєте робити особисто. Багато робочих завдань мають бути розподілені між командою. Вмійте передавати завдання і відповідальність за нього. Те ж саме і з родиною та друзями. Коли щось плануєте не беріть на себе все, обговоріть хто і за що відповідатиме. Звичайно це можуть зустріти з негативом і, можливо, на чомусь потрібно буде наполягти. Пам’ятайте, що час є обмеженим ресурсом і не потрібно дозволяти іншим перекласти все лише на Ваші плечі.

Тепер, коли ви знаєте, як використовувати власний час ефективно, остерігайтеся перевантаження планами. Постійно з’являється щось, що необхідно додати у розклад, але ж годин у добі завжди тільки 24. Робіть все вчасно і якісно, обов’язково залишайте собі час розслабитись і відпочити.

You cannot copy content of this page