7 способів вибратися з боргової ями

Багатьом хочеться бачити себе успішними і заможними. Спостерігати, як росте бізнес, робота приносить задоволення, а рідні ні в чому не потребують. Але іноді все йде не за планом. У пошуку швидких рішень беруться кредити, які множаться в геометричній прогресії і тягнуть на дно.

У кожного, хто загруз у позиках, своя історія і причини, за якими він виявився у борговій ямі. Ось тільки результат один – всі бачать проблеми і тягар в кредитах і в якийсь момент втрачають надію і віру в те, що це якимось чином можна буде змінити.

Але є багато способів, які допоможуть з цієї ями вибратися.

1. ВИЗНАЧИТИ, ЩО ПРИНОСИТЬ ВАМ РАДІСТЬ
Гроші йдуть за радістю, але радість ніколи не слід за грошима. Саме оману «зараз розбагатію і тоді заживу» призводить людей до точки, де «гроші щастя не приносять».
А ось якщо ви займаєтеся улюбленою справою і отримуєте від цього задоволення, створювати гроші вам буде в рази легше!
Людина, у якої багато претензій до життя, яка працює на ненависній роботі і знаходиться в деструктивних відносинах, сама створює собі клітку. І в якийсь момент ця клітина захоплює всі сфери життя, в тому числі і фінансову.

Борги завжди спочатку виникають у вашій голові – повинен багато працювати, повинна бути кращою дочкою, повинен утримувати сім’ю. Коли ви почнете отримувати задоволення від роботи, оточіть себе людьми, які вас надихають і заохочують без «так треба» і «ти повинен», тоді і створюватися все буде в рази легше, в кризах ви будете бачити можливості і в цілому почнете мислити в інших форматах.
Це дозволить дуже швидко вибратися з кредитної ями і ніколи більше туди не потрапляти.

2. ЗМІНИТИ ТОЧКУ ЗОРУ
У більшості людей, які хотіли б збільшити доходи, часто виникають різні обмежувальні думки: «Зараз не найкращий час, щоб звільнятися» або «Просити вищу зарплату не варто, тому що у мене недостатньо кваліфікації», «Ринок праці переповнений» і т. д.
Людина у боргах починає в прямому сенсі хапатися і триматися за будь-яку соломинку в надії: якщо вона досить довго не буде рухатися, то все само собою якимось чином розсмокчеться.

Факт же полягає в тому, що, перебуваючи у борговій ямі, ви в першу чергу повинні почати діяти. Шукати роботу з більш високою оплатою праці. Шукати нові джерела доходу. Спілкуватися з тими, хто вже вибрався з боргової ями, і дізнаватися про їхній досвід.
Вам важливо перейти з режиму «я не можу» в режим «все можливо», переключити мозок з точки зору «я виживаю» в точку зору «я створюю». І тоді в один прекрасний момент ви самі не помітите, як опинитеся в фінансовому плюсі.

3. НАВЧИТИСЯ ВОЛОДІТИ ГРОШИМА
Основна риса людей, які живуть у кредит, – це страх володіти грошима. Ви можете запевняти всіх навколо, що любите гроші, але якщо у вас їх немає, це не так.
Хороша новина в тому, що можна легко навчити себе цьому навику.
По-перше, вам важливо звикнути до думки, що у вас завжди є гроші. Для цього заведіть рахунок і відкладайте туди десять відсотків від будь-якого свого доходу. Цей рахунок не для того, щоб збирати на квартиру, машину або навчання дітям. Він для того, щоб завжди мати гроші.

По-друге, привчіть себе до того, щоб у вашому гаманці завжди була готівка. Чи не для того, щоб піти в магазин і відразу її витратити, а щоб завжди знати, що гроші у вас під рукою. Поступово доведіть суму готівки до тієї, яку, на вашу думку, носять з собою заможні люди.

І по-третє, розширте свої знання в частині створення пасивного доходу. Дізнайтеся, що необхідно, щоб гроші працювали на вас. У банках є страхові продукти, також ви можете придбати портфель акцій, вкластися в дорогоцінні метали і предмети антикваріату.
Чим більше способів ви дізнаєтеся, тим більше у вас з’явиться варіантів того, як створювати гроші, не встаючи з дивана. В результаті цих трьох кроків вже через пару місяців, а то й швидше вас покине думка «у мене немає грошей». А в спокійному стані створювати дохід набагато простіше.

4. ЗНАТИ, СКІЛЬКИ КОШТУЄ ВАША ЖИТТЯ В МІСЯЦЬ
Найчастіше люди, які живуть у боргах, мають дуже туманне уявлення про те, у скільки їм щомісяця обходиться життя. Через це виникає постійний страх, що грошей на щось не вистачить. Вкрай важливо знати вартість мінімальних потреб в місяць – даху над головою, їжі, гарячої води і світла.
Коли ви впевнені, що, наприклад, 5 000 гривень вистачить на спокійне існування протягом місяця, це дуже розслабляє. У підсумку замість виживання ви займаєтеся вирішенням інших завдань.

Що стосується виплат по кредитах, якщо ваша заборгованість близько 50 000 тис. гривень, розділіть суму на 12, щоб бачити, скільки щомісяця вам необхідно генерувати грошей на додаток до мінімальної вартості життя. Якщо борг понад 100 000, то краще ділити на 24 місяці або п’ять років. Далі фіксуйте суму платежу і виплачуйте її щомісяця.
Крім того, є багато інструментів з рефінансування боргів. Обов’язково сходіть в ваш банк і обговоріть можливі варіанти вирішення задачі.

5. ЗАПИТ НА ГРОШІ
Дуже часто в такій ситуації у людей в голові крутиться тільки одна думка: «Де б дістати грошей на погашення чергової виплати по кредиту?» І це все, про що вони можуть думати.
Тобто вони звужують свої запити до однієї конкретної суми і в результаті до кінця або середини місяця її так-сяк, але знаходять. Фокус же в тому, щоб почати запитувати гроші на те, що приносить вам задоволення.

У кого або у чого? Наприклад, у себе. «Що потрібно, щоб в цьому місяці створити стільки-то грошей?» І починайте запитувати ті суми, які для вас комфортні. Почніть з мінімальної вартості життя плюс щомісячної виплати по кредиту. Коли зрозумієте, що з легкістю генерується ця сума, подвоюйте запит.

6. БУТИ ГОТОВИМ РОБИТИ ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО
Люди, які загрузли в кредитах, зазвичай депресивні або, навпаки, створюють ілюзію веселих марнотратників часу. Якщо ви стоїте на краю боргової ями або вже в ній, потрібно взяти себе в руки і сказати: «Я виберуся! Якщо потрібно, піду мити підлогу, працювати в кафе».
Людина, яка хоче змінити ситуацію, не боятиметься робити все можливе, щоб її змінити. Коли ви настроюєтеся на вирішення проблеми, зміни не змушують себе довго чекати: з’являється новий проект, вас підвищують на посаді або збільшують оклад. Ви починаєте розширення, а це створює хвилю для поліпшення життя.

7. НАВЧИТИСЯ ДЯКУВАТИ СОБІ
Фінансові борги часто лише вершина айсберга ваших моральних боргів. Кому і що ви повинні? Батькам – бути хорошою дочкою або сином? Чоловікові або дружині – найкращим чоловіком? Дітям – ідеальним батьком? Начальнику – унікальним працівником?

Намагаючись бути досконалістю, ви тонете в постійному засудженні себе. Наскільки легко створювати своє життя, коли вас постійно хтось критикує?
Важливо пам’ятати, що кожен має право на помилку. Але якщо це єдине, на що ви звертаєте увагу, вам буде здаватися, що все ваше життя – одна велика помилка. А з таким настроєм ви явно далеко не просунетеся.
Почавши дякувати собі і своєму життю за те, що у вас є сьогодні, ви кардинально зміните підхід до того, що і як робите. Адже коли ми на чомусь концентруємося, ми створюємо більше цього у своєму житті. І вже через тиждень ви помітите, що з кожним днем ​​буде все більше приводів для подяки собі.

You cannot copy content of this page