8 порад, як перестати спізнюватися

Як часто Ви втрачаєте контроль часу, в результаті чого безуспішно намагаєтеся похапцем щось доробити або кудись швидко добігти чи доїхати. Нікому не подобається бути людиною, що постійно спізнюється, виглядати в очах оточуючих невміло і незграбно. Думаєте, пунктуальність дається нам з народження? А ось і ні. Було б бажання, у кожного знайдеться можливість виробити в собі самодисципліну і пунктуальність.

Причини постійних запізнень

Щоб навчитися бути пунктуальним, перш за все, слід проаналізувати причини своїх запізнень. Найпопулярніші з них:

• Невміння раціонально розподілити час і важливість кожного завдання.

• Дуже часто нам просто лінь витрачати час на ті речі, які можна зробити заздалегідь (наприклад, підготувати свій гардероб для завтрашнього дня).

• Забудькуватість. Про важливі ще не виконані справи ми часто згадуємо в останній момент.

• Відволікання на стороннє. Читаючи за сніданком книгу, дуже легко захопитися і забути про час.

• Шукайте причини в своїй підсвідомості. Часто люди спізнюються на зустріч тільки тому, що підсвідомо не хочуть бути на ній присутніми.

• Внутрішній протест. Хронічне запізнення на роботу може бути виявленням протесту проти жорсткої дисципліни.

• І інші індивідуальні причини, через які ми знову і знову запізнюємося.

Як перестати спізнюватися і привчити себе до дисципліни, навчать наші невеликі секрети:

1. Знайдіть мотивацію. У деяких випадках запізнення може загрожувати звільненням, відсутністю кар’єри, розривом з коханою людиною. Хочете уникнути сумних наслідків? Тоді у Вас знайшовся вагомий привід бути більш пунктуальним.

2. Уявна установка. Всі наші дії починаються з думки. Частка “не” сприймається нами, як щось негативне. Тому замість “не запізнитися” привчіть себе думати і говорити “прийти вчасно”. Тоді Ви почнете сприймати своє завдання з нової позитивної сторони.

3. Рахуємо по хвилинах. Визначте скільки часу Вам потрібно, щоб виконати щоденні ритуали або обов’язки. Наприклад, 15 хвилин для того, щоб вмитися і навести легкий макіяж, 20 хвилин на приготування сніданку, 10 хвилин – на сам сніданок, 15 – на одягання і так далі. Ставте для себе таймер, життя по будильнику, можливо, і здається дивним, але буде ефективною в плані дисципліни.

4. Живіть в злагоді з часом. Якщо Ви переведете стрілки годинника на кілька хвилин вперед, то це не позбавить Вас від запізнень. Навчіться відчувати час.

5. Зрозумівши причини своїх запізнень, оголосіть їм тотальну війну. Запасіться силою волі і завзятістю. І якщо у Вас є свої слабкості, наприклад, вранці Вам потрібно почитати газету, то вставайте раніше, щоб виділити час для них.

6. Якщо не виходить перестати спізнюватися на зустрічі, намагайтеся приходити раніше. Таким чином, Ви не будете з’являтися в останній момент похапцем і в розгубленості. Ви станете справжньою леді чи джентельменом.

7. Щоб не спізнюватися вранці, потрібно увечері підготувати все, що можна для ранкових зборів: продумати гардероб, перевірити чистоту взуття, допомогти дитині зібрати портфель …

8. Ви спізнюєтеся, тому що любите поспати? Тоді лягайте раніше і спіть у прохолодній кімнаті. Таким чином, після сну Ви будете відчувати себе відпочившим і готовим до нового дня.

Різко змінити свій звичний спосіб життя дуже важко. Тому до профілактики запізнень підходьте поступово. Кожна звичка дозріває за 21 день. Навіть така, як пунктуальність.

You cannot copy content of this page