ЦЕ EASY Психологія Багаті vs бідні: 7 суттєвих відмінностей

Багаті vs бідні: 7 суттєвих відмінностей

Якщо спитати пересічну людину «в чому різниця між багатим та бідним?», скоріш за все ми отримаємо відповідь, що у першого є гроші, а у другого ні. Але чи так все просто? Чи є якійсь типові риси характеру у людей, що свідчили б про багатство чи бідність, окрім настільки очевидних речей? Психологи та експерти сходяться на думці, що так, справжні відмінності між багатими людьми і такими, що потребують криються в глибині, навіть у підсвідомості. Мислення визначає, чи будемо ми успішними або ж нам залишається тільки мріяти про благополуччя.

Негатив vs позитивне мислення

Буває, приходиш в супермаркет, і очі розбігаються від достатку товару на вітринах. З’являється бажання купити побільше продуктів, приготувати вишукану вечерю, не гірше, ніж в дорогих ресторанах. Але потім дивишся на цінники, згадуєш, скільки грошей в гаманці і з ображеним виглядом йдеш на касу з батоном і молоком. По дорозі додому виниш життя і важку долю в тому, що влаштувався на нецікаву роботу, де бос платить гроші. Думаєш: «Ось прокляття! В душі я гурман, а зарплати на розкішне життя не вистачає … ».

Успішній людині така ситуація послужить стимулом для істотних змін. Він подякує долі за те, що не вистачило грошей на кілограм улюблених цукерок і поміняє місце роботи. Скаже собі «Так я ж заслуговую більшого, я можу жити краще!» і докладе максимум зусиль, щоб отримати від життя бажане.

Небагаті люди схильні дивитися на світ з образою і досадою, в той самий час успішні мислять позитивно.

Сумніви vs можливості

Коли відвідує натхнення, здається, що можеш зробити все на світі. Це знайомо кожному. Одні беруться писати книги, інші – розробляти проекти. Але проходить пару днів, може тижнів, і в силу браку досвіду і умінь підкрадається сумнів – чи варто продовжувати розпочате. Небагаті люди шукають собі виправдання, ніби, «нічого не вийде, не варто і пробувати», відволікаються на інші справи і в кінцевому підсумку залишають все на своїх місцях.

Страх, невпевненість, сумніви – ці речі знайомі успішним людям. Але їх приваблюють можливості, тому відмовки йдуть на другий план. Припущеннями вони не користуються, а все більш спираються на факти, тому перш, ніж сказати «я не зумію», десять раз спробують, якщо не вийде – запитають «чому?». А коли знайдуть відповідь, спробують ще десять разів. Люди, які бажають бути успішними, бачать потенціал у всьому і хапаються за будь-які можливості.

Причини vs рішення

У проблемах люди звикли звинувачувати інших, не себе. Не влаштувався на роботу – винен уряд, не надає необхідну кількість робочих місць. Під час відпустки не відправився до моря – начальник винен, мало платить. Бідні люди частіше перебувають в похмурому настрої, що не дивно, адже складно радіти життю, коли ледь зводиш кінці з кінцями. Проблема в тому, що такі люди швидше будуть шукати причину невдачі, ніж вихід з ситуації.

Відповідальність – запорука успіху. Життя ставить багато підніжок і готує купу неприємностей. Багаті люди усвідомлюють це і приймають удар самостійно, вони відповідають за власні дії. Не отримав посаду – погано старався, не побачив море – мало накопичив. Формула проста: якщо хочеш бути успішним, доведеться попітніти. За статистикою, 80% багатих людей заробили свої статки самостійно.

Гроші vs час

Бенджамін Франклін сказав: «Час – гроші!». Ця фраза відома кожному, але розуміють її по-різному. Бідні люди вважають, що чим більше часу витратиш на роботу, тим солідніше буде дохід. Тому вони працюють якомога більше, живуть в офісі. Але як бонус отримують тільки темні кола під очима.

Успішні люди розуміють, що на відміну від грошей, час – ресурс, який неможливо збільшити або повернути. Дохід зростає не від кількості витрачених годин на роботу, а від її ефективності. Тому багаті люди намагаються спланувати час так, щоб їхня праця була продуктивною, але не виснажливою.

Ціна vs якість

Не залежно від того багато у нас грошей, або мало, ми намагаємося їх економити. Більшість магазинів влаштовує акції та розпродажі, які дозволяють придбати товар за зниженою ціною. Але не всякий раз економія рентабельна. Небагата людина завжди віддасть перевагу товару зі знижкою і буде радіти вигідній покупці. Але чи дійсно джинси, які втрачають гарний вигляд через місяць, можна вважати вигідною покупкою?

Багаті люди, перш за все, звертають увагу на якість товару, його довговічність. Вигідніше придбати дорогу річ, яка прослужить довго, ніж кожен місяць витрачатися на дешеві джинси.

Порада експерта vs безкоштовна порада

Стикаючись з проблемами, ми потребуємо окремих порад, щоб вирішити їх. Точка зору іншої людини часом саме те, що потрібно. Бідні люди в цілях економії звертаються за допомогою до інтернет-ресурсів, друзях, знайомих. Але що може знати, наприклад, про вигідні інвестиції в цінні папери шкільний учитель або ж коментатор «ноу нейм» на форумі? Некомпетентна порада – вірний шлях зазнати невдачі.

Багаті люди витрачають гроші на те, щоб отримати консультацію у експерта, і вважають це хорошою інвестицією в майбутнє. Вони розуміють, що порада професіонала допоможе знайти правильне рішення проблеми і гарантує успіх.

Безлад vs організація

Іноді складно зібрати волю в кулак і зайнятися чимось корисним, чи не так? Навіщо читати книги, коли є телевізор, вчити італійську, коли вже знаєш англійську. Краще відпочити, розважитися, зустрітися з друзями. А коли-небудь потім … Небагаті люди відкладають важливі справи на завтра, на понеділок, на наступний рік. Їм часто не вистачає сили волі, щоб реалізувати задумане.

Успішні люди ставлять перед собою конкретні цілі і намагаються витрачати кожну вільну хвилину на їх досягнення. Вони рідко дивляться телевізор, замість чого відвідують всілякі тренінги та курси, щоб поповнити багаж знань.

Запам’ятайте, що успіх не залежить від того, хто Ваші батьки і в якому місті Ви народилися. Мають значення тільки Ваші власні думки і погляди на життя. Ми самі робимо себе, тому необхідно концентруватися на головному, не відволікаючись на другорядне, і цінувати свій час і працю.

Related Post

Прості кроки до збереження внутрішньої рівноваги в конкурентній боротьбіПрості кроки до збереження внутрішньої рівноваги в конкурентній боротьбі

Як досягти успіху? Працюючи в середовищі, яке сприяє конкуренції, людина завжди схильна до підвищеного стресу, який, втім, окупається матеріальними благами і кар’єрними перспективами. Однак щоб їх дістати, потрібно підтримувати свої

Соромні фрази, які ніколи не скаже розумна жінкаСоромні фрази, які ніколи не скаже розумна жінка

На перший погляд ці фрази можуть здатися цілком буденними, але насправді вони з головою видають жінку з низькою самооцінкою, яка до того ж до цього не відрізняється високим IQ. «Я

Як завоювати чоловіка ловеласаЯк завоювати чоловіка ловеласа

Чи не чоловік, а «справжній полковник». Але що робити, якщо він клянеться в любові не тільки вам? Якщо ви поведете себе по-розумному, то саме ви і станете тієї щасливої ​​мисливицею,