Батьки чоловіка отруюють нам життя

Батьки чоловіка живуть далеко, але раніше часто приїжджали до нас (зазвичай без попередження), і ми до них їздили. Свекруха – владна жінка, хоче, щоб її слово було законом. Коли приїжджала до нас, завжди вчила життю і всім була незадоволена: не так живемо, погано прибрано, не так відпочиваємо.

Свекр багато в чому з нею погоджувався. Я була з ними ввічлива, готувала, прибирала. Чоловік намагався «не загострювати», тобто ми завжди мовчали. З роками характер його матері зовсім зіпсувався: вона влаштовувала мені сцени ревнощів, постійно в чомусь підозрювала, ображала.

Вони зі свекром вважають, що у нас немає дітей тільки з моєї вини. Чоловік мене захищав, але не дуже активно. Нещодавно вони приїхали і заявили, що залишаються жити у нас, а я повинна піти. Почали мене ображати, і чоловік попросив їх виїхати. Вони образилися і заявили, що не будуть до нього приїжджати, поки я тут. Наполягають, щоб чоловік зі мною розлучився. Я сказала чоловікові, що, якщо хоче, нехай допомагає їм і спілкується з ними, а я цього робити не буду і бачити їх у нашому домі не хочу. Зараз вони хочуть переїхати ближче до нас. Боюся, що свекруха мене в спокої не залишить, а чоловік так і буде кидатися між нами. Не знаю, що робити, навіть подумую про розлучення.

Олена, 45 років. Порада від психолога.
Олена, ви описали ситуацію, в якій яскраво виражений конфлікт між вами з чоловіком з одного боку і батьками чоловіка – з іншого боку. Вам здається, що свекруха зі свекром на вас нападають, а чоловік недостатньо вас захищає.

Але факти говорять про те, що ось уже 18 років чоловік вибирає вашу сторону, незважаючи на вплив владної матері. Так було і при останньому конфлікті: чоловік попросив батьків виїхати.
Може бути, ви не відчуваєте твердої підтримки з боку чоловіка і сприймаєте його поведінку як метання між вами і матір’ю. Можливо, на вашу оцінку ситуації впливає страх бути відкинутою чоловіком через те, що у вас немає дітей.

Ви навіть розглядаєте розлучення як спосіб вийти з конфлікту, розірвавши відносини з чоловіком і його родиною.
Але якщо ви звернулися по допомогу, розповівши про свою ситуацію, значить, ви сподіваєтеся на краще, на те, що ще залишилася можливість зберегти стосунки з чоловіком.
Коли спілкування з родичами краще обмежити

Важливо, щоб ви відповіли на наступні питання:

«Чи люблю я чоловіка, чи любить він мене?», «Чи хочу я жити з ним далі, чи хоче він жити зі мною, не дивлячись на конфлікт з матір’ю?», «Як нам домовитися про варіанти спілкування з його батьками, щоб максимально знизити напруженість? »,« Як нам разом реагувати на поведінку його матері? »,« Як нам підтримувати один одного? ».

Зверніть увагу: всі питання адресовані вам обом. Тільки якщо ви будете діяти в тандемі, заручившись взаємною підтримкою, у вас будуть максимальні шанси впоратися з ситуацією і разом пережити конфлікт, зберігши сім’ю.

Якщо ви разом з чоловіком відповісте на ці питання, прийдете до згоди в тому, як будете діяти, то перестанете боятися погроз і замислюватися про розлучення.

You cannot copy content of this page