Білорусь заявила про втрату до $18 млрд експорту через санкції

Прем’єр-міністр Білорусі Роман Головченко назвав обсяг заблокованого через санкції експорту в ЄС та Північну Америку. Ця сума становить близько $16-18 млрд.

“Через санкції виявився заблокованим практично весь експорт Білорусі до країн Європейського Союзу та Північної Америки. Ця сума на рік дорівнює близько $16-18 млрд. Звичайно, ми не можемо втратити цей обсяг експорту і маємо його переорієнтувати на інші ринки”, – заявив Головченко.

Він назвав санкції інструментом гібридної агресії. Вони, за версією білоруського прем’єра, передують “класичній збройній агресії”.

Про причини введення санкцій проти нелегітимного режиму Олександра Лукашенка білоруський чиновник не згадав.

Після початку повномасштабної російсько-української війни Білорусь втратила ще один ключовий ринок – Україну.

Режим Олександра Лукашенка підтримав російську війну та першого ж дня перекрив постачання пального до України. Через це білоруські НПЗ, які раніше працювали переважно на український ринок, опинились на межі колапсу.

У відповідь на підтримку росії Білорусь отримала масштабні санкції з відключенням банків від SWIFT, забороною на експорт та ввезення в Білорусь валюти.

Related Post

Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено на 3 місяціВоєнний стан та загальну мобілізацію продовжено на 3 місяці

Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні до 23 серпня 2022 року. У неділю, 22 травня, парламентарі проголосували за продовження терміну дії воєнного стану на

Нарешті стало відомо звідки на Білорусь готувався напад. З россії!Нарешті стало відомо звідки на Білорусь готувався напад. З россії!

росія планувала військове вторгнення та захоплення території Білорусі. Про це свідчать документи про підготовку до операції 1 танкової армії росії, отримані військовою розвідкою України. Так, після фальсифікацій президентських виборів у

Відбудований у 2016 році міст між Лисичанськом і Сєвєродонецьком зруйновано зновВідбудований у 2016 році міст між Лисичанськом і Сєвєродонецьком зруйновано знов

Про це повідомив у фейсбуці очільник Луганщини Сергій Гайдай: «Орки зруйнували міст між Сєвєродонецьком та Лисичанськом. Це вже вдруге. У липні 2014 року під час визволення Лисичанська бойовики підірвали проліт