Чи дійсно бронежилети у «Епіцентрі» вироблені волонтерським об’єднанням і не мають бути у продажу?

«Епіцентр» звинуватили у продажі волонтерських бронежилетів. Мережа заперечила, перевіркою займаються правоохоронці

Волонтерське об’єднання «Львівський Оборонний Кластер», яке під час війни виробляє бронежилети для українських бійців, заявило, що в «Епіцентрі» продають захисне спорядження у чохлах його виробництва. Торговельна ж мережа у відповідь заявила, що має всі документи на бронежилети.

17 травня ЛОК заявив, що одразу кілька волонтерів повідомили про продаж у мережі торговельних центрів «Епіцентр» бронежилетів, схожих на ті, що створює саме об’єднання.

Зазначимо, Львівський Оборонний Кластер (ЛОК) — об’єднання волонтерів та підприємств оборонного сектора, в тому числі Харківського заводу засобів індивідуального захисту. В організації зазначають, що Міноборони України визначило ЛОК основним координатором волонтерського руху, направленого на організацію виготовлення бронежилетів. Ці бронежилети не підлягають продажу, їх безплатно передають до військових частин ЗСУ.

«Унікальна внутрішня система ідентифікації, яку використовує ЛОК при виробництві бронежилетів, дозволила встановити: чохли цих бронежилетів — нашого виробництва. Яким чином продукція, яку ЛОК безкоштовно передає українській армії та службам, опинилася на полицях магазинів? Вирішили шукати відповідь за допомогою Служби Безпеки України», — йдеться у повідомленні.

Очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький заявив, що інформація про продаж бронежилетів шокувала його.

«У співпраці з ЛОК Львівська ОДА передала нашим воїнам, прикордонникам та поліції на передову не одну сотню бронежилетів класу 4. Кластер виготовляє їх на совість і завдяки пожертвам небайдужих безплатно передає тим, хто на передовій стоїть надійним щитом для нас […] В умовах воєнного стану такі дії “постачальників” слід жорстко присікати», — написав він.

В «Епіцентрі» заявили, що їм бронежилети поставила компанія «Група Венето», яка надала всі необхідні документи на товар: товарні накладні, сертифікати випробувань та якості. Тож торговельна мережа наголошує, що закупила їх правомірно з усіма підтверджуючими документами.

«Від активістів до СБУ надійшло звернення з проханням перевірити вищезазначені бронежилети. Вони здались їм схожими на ті, що були в гуманітарній допомозі для ЗСУ. У зв’язку з цим було вилучено з продажу бронежилети ТЕМ1 з декількох торговельних центрів. “Епіцентр” є добросовісним набувачем товару та надав до СБУ всі документи, які отримав від компанії “Група Венето”», — зазначає компанія.

You cannot copy content of this page