Чи дійсно бронежилети у «Епіцентрі» вироблені волонтерським об’єднанням і не мають бути у продажу?

«Епіцентр» звинуватили у продажі волонтерських бронежилетів. Мережа заперечила, перевіркою займаються правоохоронці

Волонтерське об’єднання «Львівський Оборонний Кластер», яке під час війни виробляє бронежилети для українських бійців, заявило, що в «Епіцентрі» продають захисне спорядження у чохлах його виробництва. Торговельна ж мережа у відповідь заявила, що має всі документи на бронежилети.

17 травня ЛОК заявив, що одразу кілька волонтерів повідомили про продаж у мережі торговельних центрів «Епіцентр» бронежилетів, схожих на ті, що створює саме об’єднання.

Зазначимо, Львівський Оборонний Кластер (ЛОК) — об’єднання волонтерів та підприємств оборонного сектора, в тому числі Харківського заводу засобів індивідуального захисту. В організації зазначають, що Міноборони України визначило ЛОК основним координатором волонтерського руху, направленого на організацію виготовлення бронежилетів. Ці бронежилети не підлягають продажу, їх безплатно передають до військових частин ЗСУ.

«Унікальна внутрішня система ідентифікації, яку використовує ЛОК при виробництві бронежилетів, дозволила встановити: чохли цих бронежилетів — нашого виробництва. Яким чином продукція, яку ЛОК безкоштовно передає українській армії та службам, опинилася на полицях магазинів? Вирішили шукати відповідь за допомогою Служби Безпеки України», — йдеться у повідомленні.

Очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький заявив, що інформація про продаж бронежилетів шокувала його.

«У співпраці з ЛОК Львівська ОДА передала нашим воїнам, прикордонникам та поліції на передову не одну сотню бронежилетів класу 4. Кластер виготовляє їх на совість і завдяки пожертвам небайдужих безплатно передає тим, хто на передовій стоїть надійним щитом для нас […] В умовах воєнного стану такі дії “постачальників” слід жорстко присікати», — написав він.

В «Епіцентрі» заявили, що їм бронежилети поставила компанія «Група Венето», яка надала всі необхідні документи на товар: товарні накладні, сертифікати випробувань та якості. Тож торговельна мережа наголошує, що закупила їх правомірно з усіма підтверджуючими документами.

«Від активістів до СБУ надійшло звернення з проханням перевірити вищезазначені бронежилети. Вони здались їм схожими на ті, що були в гуманітарній допомозі для ЗСУ. У зв’язку з цим було вилучено з продажу бронежилети ТЕМ1 з декількох торговельних центрів. “Епіцентр” є добросовісним набувачем товару та надав до СБУ всі документи, які отримав від компанії “Група Венето”», — зазначає компанія.

Related Post

Anonymous виклали в мережу базу центробанку росіїAnonymous виклали в мережу базу центробанку росії

Група хакерів Anonymous виклала у відкритий доступ десятки тисяч файлів з бази Центрального Банку росії, яку зламали два дні тому. Про це 26 березня повідомили Anonymous у заяві у Twitter.

Рашисти викрали 3 млн гривень, що призначались на пенсії та інші виплати у відділенні УкрпоштиРашисти викрали 3 млн гривень, що призначались на пенсії та інші виплати у відділенні Укрпошти

Російські військові на початку квітня викрали майже 3 мільйони гривень у відділенні Укрпошти у тимчасово окупованому ними Мелітополі. Наразі йдуть переговори про повернення грошей. Про це у ніч проти неділі,

В Україні ліквідували командира російських морпіхів, які планували штурмувати ОдесуВ Україні ліквідували командира російських морпіхів, які планували штурмувати Одесу

Українські захисники знищили бригаду морських піхотинців ЗС РФ, які намагалися взяти штурмом місто Одеса. Серед ліквідованих окупантів виявився їхній командир. Про це повідомив речник Одеської військово-цивільної адміністрації Сергій Братчук. “Пам’ятаєте,