Букви переплутані, зате ціна не кусається…

Чому українці скуповують дорогі підробки люксових брендів і не соромляться цього?

У наші дні існує безліч альтернатив для одягу класу люкс – починаючи від мас-маркету і закінчуючи невеликими шоурума з речами власного виробництва маловідомих дизайнерів. Незважаючи на це в Україні репліки дорогих марок як і раніше користуються попитом як в провінції, так і в столиці.

Причин тяги до «підробленої розкоші» багато: гонитва за статусом, лайки в Instagram або низька якість бюджетних речей. Що допомагає індустрії фейків рости і штовхає клієнтів різного віку змітати підробки з полиць магазинів.

Ринок підроблених речей процвітає по всьому світу, причому 95 відсотків реплік надходить з Китаю. Там найчастіше копіюють такі бренди, як Nike, Rayban, Rolex, Supreme і Louis Vuitton. Торгівля контрафактними товарами є найбільшим фінансовим злочином: за даними журналу Forbes, в 2018 році їх продажі склали 1,2 трильйона доларів.

Фахівці компанії BrandMonitor підрахували, що річний оборот ринку підробленого люкса перевищив оборот легального на 15 мільярдів гривень. Причому часто недобросовісні продавці не попереджають покупців про те, що перед ними не оригінал, а якісна підробка.

Наприклад, зараз у Франції судять шахраїв, які виробляли і продавали репліки розкішних сумок Hermes Birkin протягом декількох років. Виявилося, що 10 осіб, сім з яких є колишніми працівниками компанії, пропонували багатим іноземцям придбати вироби за ціною нижче ринкової.

В цілому за чотири роки було продано 148 копій знаменитих сумок, що принесло групі злочинців чотири мільйони євро. Особливу складність справи додає той факт, що співробітники Hermes мають право створювати власні сумки, але тільки для особистого користування.

Заможні покупці все частіше вкладають гроші в колекційні сумки відомих брендів, в тому числі в знамениту модель Hermes Birkin. Експерти дослідницької компанії Art Market Research відзначають, що в 2020 році в сумки інвестують більше, ніж в предмети мистецтва, рідкісні сорти алкоголю і ретро-автомобілі.

Більшість шоурумів ж, навпаки, виступають за ексклюзив, пропонуючи унікальні речі власного виробництва. Однак навіть тут знаходиться місце для контрафакту.

Взагалі кажучи, всі копії діляться на різні категорії: зазвичай їх позначають буквою A. Чим більше букв А – тим крутіше якість. Зрозуміло, що одяг класу економ дешева, але це навіть не копія, а просто схожа на брендовий виріб річ. Що стосується люксових реплік – чесно, якість у них приголомшлива. Вони в основному з Китаю.

Іноді буває, що «оригінали» сумок Louis Vuitton зі шкірозамінника продають в сертифікованих бутиках, і гарантій тут немає ніяких, а репліку Ви можете купити з натуральної шкіри.

Що стосується цін в загальному: ось Ви хочете купити собі кросівки Alexander Mcqueen, які на полиці в бутіку стоять приблизно 50 000 грн ., а хорошу репліку можна і за три тисячі знайти.  Середня ціна кросівок в закупі десь 1500 тисячі – це дешево для такої речі, тому що вона зроблена якісно і з натуральних матеріалів. Якщо Ви захочете собі в «ноунейм» -магазині взяти взуття з таких матеріалів, то заплатите ще більше.

Простий покупець ніколи не відрізнить копії класу люкс від оригінальних.

You cannot copy content of this page