Члени журі на «Євробаченні-2022» не можуть пояснити, чому дали нуль балів Польщі

Ірина Федишин показала, що поставила Польщі 10, Андрій Капраль – 7, а голова журі Вадим Лисиця каже, що Польща та інші країни отримали ті оцінки, що заслужили на думку кожного з суддів.

Користувачі соціальних мереж та єврофани розкритикували членів професійного журі від України на міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2022» за нуль балів для Польщі і Литви. Ці країни дали українському гурту «Калуш Оркестра» по 12 балів і найбільше підтримують український народ у війні проти росії.

До складу журі увійшли продюсер, звукорежисер, музичний продюсер Вадим Лисиця, соліст вокальної формації «Піккардійська терція» Андрій Капраль, попвиконавиця Ірина Федишин, художній керівник Академічного інструментального ансамблю «Високий Замок» Андрій Яцків, виконавчий продюсер телеканалу «UA: Культура» Лук’ян Галкін.

Ірина Федишин на своїй сторінці в Інстаграм опублікувала фото, на якому видно, що вона поставила 10 балів співакові з Польщі.

“Попри те, що не можна оприлюднити свої голоси і за це можна бути оштрафованою, я знімаю фото своєї анкети, де видно, скільки балів отримала Польща особисто від мене. Як так вийшло, що для Польщі вийшло 0 балів? Я не знаю відповіді на це запитання” — написала співачка.

Вона каже, що нуль балів від журі для польського артиста здивував її. «Не зважаючи на те, що «Євробачення» все ж «ніби-то» аполітичний конкурс, важко відсторонитися, коли у твоїй країні війна і найбільше руку допомоги тобі простягає Польща. Коли я побачила такі результати – це було шоком і для мене», – написала вона.

Вона розповіла, як проходило голосування:

«Кожен з членів журі не знав скільки хто кому поставив балів, бо кожен ставив бали від себе самого у бланку, і не має права це обговорювати, бо це фіксується юридично під наглядом нотаріуса і притягується до відповідальності. Потім всі бали сумуються організаторами в цифри».

«Як так вийшло, що для Польщі вийшло 0 балів ??? Я не знаю відповіді на це запитання…», – додає членкиня журі.

Вадим Лисиця був головою журі. Він зазначив, що готовий нести відповідальність за вибір журі.

«Інформація для всіх небайдужих до результатів голосування українського журі. Весь процес голосування проходив під пильним наглядом юриста всі члени журі заздалегідь ознайомилися з правилами голосування. Жодних можливостей впливати на рішення одне одного не мав ні один член журі, а тим більш головуючий.

Тому Польща, та інші країни отримали ті самі оцінки, що заслужили на думку кожного з суддів. Платню за це ніхто не отримував. Ніяких преференцій, та інших заохочувань ніхто не мав. Хто бажає наступного разу бути суддею — звертайтесь до Суспільного Мовника. Як голова журі – я точно готовий нести відповідальність за демократичний вибір, зроблений цього року.

За гуманітарну, воєнну, та фінансову допомогу Україні ми є і будемо вдячні Польському народу вічно! Але ж це ніяк не пов‘язані речі», — написав у фейсбуці Лисиця.

Андрій Капраль написав у фейсбуці:

«Я дав Польщі 7-ме місце з 24-ох! Як обробляються бали — я не знаю!!! Кожен з Вас, я впевнений, підтримав того, за кого мав шанс це зробити, віддячуючи так за Величезну підтримку нашої країни усім, хто брав участь в конкурсі. Вирок проти мене почав діяти миттєво. На жаль, не можу відповісти кожному персонально, бо навіть не уявляв до сьогоднішнього дня, що стільки людей мною цікавилося. Кожен в житті за щось відповідає. Повірте, образити поляків я не хотів! Вибачитись я можу, хочу і буду, та Ваш гнів більший за прощення. Дякував, Дякую і Буду Дякувати Всім, хто зараз з Ураїною!!! Україна перемогла на цьому конкурсі і обов’язково переможе у цій війні!!!».

You cannot copy content of this page