Чому нам подобається дивитися телесеріали?

Майже 20 років тому країна, вперше затамувавши подих, стежила за перипетіями сюжету «Рабині Ізаури». Здавалося б, нам вже настав час втомитися від цього жанру, але щодня телебачення демонструє десятки серіалів, які дивляться мільйони телеглядачів. Про причини такого стійкого інтересу розмірковують експерти.

«Нам важливі відчуття причетності і безпеки»

Серіали дають нам відчуття зайнятості: на перегляд йде багато часу, і це привід не робити в даний момент чогось іншого. Крім того, серіали служать нам темою для розмови, а для тих, кому не вистачає спілкування в реальному житті, телегерої стають чи не членами сім’ї: за них переживають, їм співчувають. При цьому глядач не може брати участь у подіях, а значить, і нести за них відповідальність. Все це дає унікальне поєднання відчуттів причетності до подій і власної безпеки. Так що, з одного боку, серіали, подібно залежності, віднімають у нас час, з іншого – це звичка, яка полегшує життя.

Нас заспокоює« розтягнутий час

Дія будь-якого серіалу навмисно розтягнута в часі. Події, слова, мізансцени багаторазово повторюються. Від такого часу неможливо відстати, оскільки пропущене легко надолужується. І така естетика нескінченної відстрочки нас заспокоює, дає перепочинок: ми дуже втомлюємося від сучасної великої кількості інформації і потребуємо того, щоб зробити паузу, уповільнити темп щоденного життя. Телевізійний кліп, рекламний або музичний, викликає шок; серіал же – звичку і відчуття розміреності існування. Між двома цими режимами і проходить сьогодні життя чи не кожного телеглядача і людини.

Related Post

Про що діти плачуть і не розповідають батькамПро що діти плачуть і не розповідають батькам

Про найпоширенішу помилку батьків і способи її виправлення. Поки не пізно: Вчора був найважчий день у моєму житті! Так! Так боляче мені не було ніколи – ні в дитинстві, ні

«Коли-небудь ти зрозумієш …»«Коли-небудь ти зрозумієш …»

Мудра та дуже життєва порада: Коли-небудь ти зрозумієш, що бувають люди, які ніколи не зраджують, але для цього доведеться пройти через дуже багато зрад. Коли-небудь ти зрозумієш, що зовнішній блиск

Як дізнатися особливості свого характеруЯк дізнатися особливості свого характеру

З самого початку часів Сонце вражало людство: велична зірка стала об’єктом релігійних і культурних вірувань багатьох цивілізацій, які вважали її верховним божеством, носієм життя, тепла і благополуччя. А як інакше!