Чи правда, що є жінки для любові, а є для роботи

Як зрозуміти, чому до деяких ставляться як до принцес, а до деяких – як до робочих конячок?

Соціальні ролі в суспільстві і сім’ї ми собі вибираємо самі, а від цього залежить і відповідне ставлення до нас. Не вірите? Давайте розбиратися разом з психологом.

Багато жінок дивуються: чому подругу чоловік балує і влаштовує курортне життя цілий рік, оберігаючи від стахановських чергувань біля плити і вирішуючи всі побутові проблеми, і це при тому, що на роботу вона ходить, тільки щоб плаття нове показати.

А комусь доводиться 12-годинну робочу зміну змінити на домашню вахту: прибирати, прати, готувати їжу, вчити уроки з дитиною, приводити в порядок палісадник. При цьому від чоловіка слова доброго не дочекаєшся.

Ось подібні історії жіночих доль на, які точно не потрібно рівнятися.

І швець, і жнець, і на грі дудец
Ця дівчина заміжня і вважає себе відповідальною за все на світі. Вона тягне на собі домашній побут і виховання дітей, турботу про чоловіка, всіх родичів з їх проблемами. При цьому ще заробляє гроші. Колись їй дуже хотілося бути зразковою дружиною і матір’ю, але з часом вона перетворилася в прислугу для домашніх і безвідмовну робітницю на підприємстві.

А в сухому залишку це втомлена, змарніла жінка, у якої не вистачає ні сил, ні часу на себе. Згаслий погляд посилюється перебував у занедбаному стані зовнішнім виглядом, змученим голосом і незадоволеними розмовами. Які тут можуть бути любов і потяг? Поспати б годинку зайву.

Що робити? По-перше, почніть делегувати домашні і робочі справи, а в час, що звільнився піклуватися про свої власні потреби.

По-друге, поговоріть з чоловіком по душах. Основа сім’ї – це все-таки дві людини. Значить, вкладатися повинні обидва: морально, матеріально і фізично. Тільки пам’ятайте, що роль глави ви взяли на себе (або на вас звалили) вже давно, тому робити різкі рухи і пред’являти чоловікові претензії не варто. Нехай це буде конструктивний діалог дорослих людей, під час якого ви прийдете до спільного знаменника.

По-третє, навчитеся говорити «ні». Для оточуючих, звичайно, дуже зручно мати поруч з собою безвідмовнe людинe, але прохання не буде кінця, а сил і часу на відпочинок у вас не залишиться.

По-четверте, будьте слабкою, коли це потрібно, проявіть трохи егоїзму. Нічого немає ганебного в тому, щоб не приготувати вечерю після напруженого трудового дня. А самі відпочиньте або сходіть на манікюр.

По-п’яте, почуйте себе нарешті. Перестаньте жити за принципом «є слово« треба ». Щоб стати коханою жінкою, потрібно бути емоційно відкритою і щирою. Чоловік реагує на ту дівчину, яка цікава сама собі, самодостатня і в хорошому настрої.

Я сама
Ця дівчина все звикла робити самостійно: і лампочку вкручувати, і колеса на машині міняти, і меблі збирати, і цвяхи забивати. У неї немає чоловіка і, швидше за все, навіть постійного залицяльника. Чоловіки змінюються, але той самий – улюблений і єдиний – поки ніяк не виявляється. І все тому, що, як їй здається, гідних чоловіків просто не залишилося: одні слабаки, скиглії, альфонси і мамині синочки.

Її головний життєвий девіз: «Хочеш зробити добре – зроби сама». Ось вона і робить. Але, як і всі нормальні люди, шалено від цього втомлюється і переживає.

You cannot copy content of this page