Дефіцит палива в Україні поки не зникне, на водіїв чекає новий “сюрприз”

В Україні в останній тиждень квітня виник дефіцит пального на АЗС. З метою вирішити питання дефіциту пального 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин та дизпаливо на 40-43%.

Через нестачу палива чимало АЗС закрилися, а на тих, що працюють, спостерігаються величезні черги.

Дефіцит нафтопродуктів в Україні триватиме найближчі два-три місяці, стільки часу потрібно нафтотрейдерам, щоб виконати всі бюрократичні вимоги та налагодити ритмічні постачання бензовозами.

Такий прогноз озвучив гендиректор і засновник Prime Group Дмитро Льоушкін.

За його словами, зараз в Україні стоять порожніми близько 500 бочок бензовозів, які можуть купити та привезти ресурс.

“Україна не випускає. Причин мільйон – у когось немає екологічного сертифіката, комусь оформлюють закордонні паспорти на загальних засадах по кілька місяців. Усю цю бюрократію подолати у найкоротші терміни неможливо. На це піде 2-3 місяці, не менше”, – каже Льоушкін.

Ситуація, яка спостерігається нині, прогнозує він, продовжиться найближчими місяцами.

“У кращому випадку клієнти купуватимуть паливо на заправках по 5 літрів”, – застерігає учасник ринку.

Також Льоушкін вкотре розкритикував держрегулювання цін на пальне.

“Сьогодні реальна ціна на оптовому ринку – 48,5 грн/л. На заправках ціна могла б становити 50-55 грн/л. Але таку ціну не можна ставити. Тому на стелах будуть нулі. По 42 грн/л ніхто не продаватиме паливо, такої ціни немає”, – констатує експерт.

За його словами, попри обіцянку Мінекономіки, що дефіцит вдасться побороти за сім днів, ніхто з уряду не проводить консультації з учасниками ринку, про спрощення бюрократичних процедур теж не йдеться.

You cannot copy content of this page