Дефіцит палива в Україні поки не зникне, на водіїв чекає новий “сюрприз”

В Україні в останній тиждень квітня виник дефіцит пального на АЗС. З метою вирішити питання дефіциту пального 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин та дизпаливо на 40-43%.

Через нестачу палива чимало АЗС закрилися, а на тих, що працюють, спостерігаються величезні черги.

Дефіцит нафтопродуктів в Україні триватиме найближчі два-три місяці, стільки часу потрібно нафтотрейдерам, щоб виконати всі бюрократичні вимоги та налагодити ритмічні постачання бензовозами.

Такий прогноз озвучив гендиректор і засновник Prime Group Дмитро Льоушкін.

За його словами, зараз в Україні стоять порожніми близько 500 бочок бензовозів, які можуть купити та привезти ресурс.

“Україна не випускає. Причин мільйон – у когось немає екологічного сертифіката, комусь оформлюють закордонні паспорти на загальних засадах по кілька місяців. Усю цю бюрократію подолати у найкоротші терміни неможливо. На це піде 2-3 місяці, не менше”, – каже Льоушкін.

Ситуація, яка спостерігається нині, прогнозує він, продовжиться найближчими місяцами.

“У кращому випадку клієнти купуватимуть паливо на заправках по 5 літрів”, – застерігає учасник ринку.

Також Льоушкін вкотре розкритикував держрегулювання цін на пальне.

“Сьогодні реальна ціна на оптовому ринку – 48,5 грн/л. На заправках ціна могла б становити 50-55 грн/л. Але таку ціну не можна ставити. Тому на стелах будуть нулі. По 42 грн/л ніхто не продаватиме паливо, такої ціни немає”, – констатує експерт.

За його словами, попри обіцянку Мінекономіки, що дефіцит вдасться побороти за сім днів, ніхто з уряду не проводить консультації з учасниками ринку, про спрощення бюрократичних процедур теж не йдеться.

Related Post

ЗСУ звільнили Гусарівку на ХарківщиніЗСУ звільнили Гусарівку на Харківщині

Збройні сили України вибили окупантів із села Гусарівка, що неподалік Балаклії, у Харківській області. Про це повідомляють Центр стратегічних комунікацій Spravdi з посиланням на ЗСУ та волонтер Роман Донік у

На Луганщині лікар-акушер отримав поранення, рятуючи породілля та дитинуНа Луганщині лікар-акушер отримав поранення, рятуючи породілля та дитину

На Луганщині лікар-акушер був поранений, коли приймав пологи. Про це стало відомо із повідомлення голови області Сергія Гайдая у його телеграм-каналі. Як зазначається, лікар-акушер, який був змушений приймати пологи під