Дефіциту солі не буде?

Дефіциту солі не буде. Магазини, виробники консервації та мʼяса знаходять альтернативу зупиненому підприємству «Артемсіль».

Війна повністю зупинила роботу найбільшого виробника солі в Україні. Серед населення починається паніка, але магазини та виробники харчів підготувалися до потенційної кризи.

Українських споживачів схвилювала новина про зупинку найбільшого в Україні виробника солі – держпідприємства «Артемсіль». Воно знаходиться в місті Соледар Донецької області. Населений пункт обстрілює російська армія, снаряди зруйнували частину підприємства.

«Артемсіль» зупинила виробничий процес ще в квітні. Майже весь запас готової продукції змогли вивезти, повідомив в. о. гендиректора підприємства Віктор Юрін ресурсу про Донбас «Вільне радіо».

Один з покупців запасів – найбільша в країні мережа АТБ. Ритейлер ще в березні збільшив закупівлю солі у виробника, щоб заповнити полички, повідомив керівник з корпоративних комунікацій АТБ Сергій Демченко.

«Вивозили все, що можна», – каже він.

Паралельно ритейлер знайшов у Туреччині нових постачальників солі.

Дефіциту солі, зокрема в АТБ, виникнути не повинно, стверджує Демченко. Щоправда, імпортний продукт буде дорожчим через складну логістику. Вона йде не через порти, які заблоковані, а через материкову частину Європи.

Не буде проблем і у переробників овочів, принаймні у найбільших гравців. Як повідомили у Nestle, яка виробляє приправи та соуси «Торчин», компанія має кількох постачальників. Отже, зупинка «Артемсолі» на роботу не вплине. Така сама ситуація й у Ніжинського консервного заводу, що входить до корпорації Fozzy.

Сама корпорація, у складі якої мережі «Сільпо», «Фора» та інші, завозить імпортну сіль. Крім того, компанія з початку квітня стала купувати продукцію в іншого виробника солі – Дрогобицького солевиварювального заводу. Невелика держкомпанія ніколи не постачала у супермаркети національного масштабу, розповів в. о директора Ігор Нащочич. Зараз інша ситуація.

«Вже дзвонили з «Великої Кишені», хочуть мережі «Рукавичка» та «Близенько», – каже він.

Це невелике підприємство, яке виробляє 360 т солі на рік, повідомив Нащочич. «Артемсіль» у 2020-му виробила 1,2 млн т. Цілком задовольнити попит у Дрогобичі не зможуть, хоча й збираються збільшити виробництво на 25 т на місяць.

Щодо переробників мʼяса, то по них зупинка «Артемсолі» теж не вдарить, розповів Олег Баран, СЕО компанії «Барком», що випускає мʼясні вироби «Родинна ковбаска». Він каже, що для такої продукції використовують імпортну сіль, яка містить необхідні консерванти. В «Артемсолі» такого продукту немає.

Проблеми можуть виникнути у виробників мʼяса, розповідає Баран. Тваринники використовують сіль у вигодовуванні свиней. Самому «Баркому» на місяць треба 22 т солі, каже підприємець.

«Місяць-два ще проживемо на старих запасах», – розповідає він. Щоб замінити недорогий вітчизняний продукт, компанія веде перемовини з постачальниками з Литви, Чехії та Польщі. Щоправда, сіль у них буде майже вдвічі дорожча за українську.

Державне підприємство «Артемсіль» – одне з найбільших у Європі в галузі. Його виручка у січні – вересні 2021 року становила 43 млн грн чистого прибутку, що в 5,8 разів перевищує показник за аналогічний період минулого року, повідомляє «Інтерфакс». Виручка компанії зросла вдвічі, до 1,28 млрд грн.

У компанії внаслідок обстрілів зруйновано склад, були прямі потрапляння у рудники та склад. До того ж російські війська регулярно обстрілюють вузлову залізничну станцію, через яку вивозили сіль.

При цьому на початку квітня 2022 року «Артемсіль» ще працювала. 1 квітня підприємство повідомило, що видобуток і переробку веде у трьох з пʼяти рудників.

Related Post

На вільній частині Луганщини електрика залишилася лише в одному населеному пункті, водопостачання немає нідеНа вільній частині Луганщини електрика залишилася лише в одному населеному пункті, водопостачання немає ніде

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він розповів, що в регіоні наразі зруйновано або відключено 818 трансформаторних підстанцій. Водопостачання, хоч і з перервами, але протягом тривалого періоду діяло

Від завтра нацбанк знімає обмеження курсу продажу валюти. Також буде знижено ліміт на зняття готівки за кордономВід завтра нацбанк знімає обмеження курсу продажу валюти. Також буде знижено ліміт на зняття готівки за кордоном

Нацбанк України з 21 травня скасує обмеження курсу, за яким легальні установи продають іноземну валюту в готівці. Наразі цей курс не може відхилятися від офіційного більш ніж на 10%. Про

У Міноборони закликали не сприймати заяви, які лунають з росії щодо захисників МаріуполяУ Міноборони закликали не сприймати заяви, які лунають з росії щодо захисників Маріуполя

У Міністерстві оборони України наголошують, що операція порятунку захисників Маріуполя наразі триває і закликають не сприймати заяви представників російської влади про неможливість обміну. Про це сказала в ефірі національного телемарафону