Детективи підвищують самоповагу

Якщо ви любите детективи, знайте, що у ваших літературних уподобань є пояснення. Звичайно, ми цінуємо цей жанр за те, що захоплюючий сюжет змушує нас переживати цілу гамму емоцій і розпалює нашу уяву.

Які з детективів нас приваблюють особливо?

Психолог Катерина Кеплингер (Caterina Keplinger) з Університету музики і драми в Ганновері (Німеччина) вважає, що на вибір літератури в певній мірі впливає наш рівень самоповаги.

Німецьким студентам запропонували прочитати один детектив в трьох версіях. У першій читач міг здогадатися, хто скоїв злочин. У другій були натяки на причетність до вбивства одного з героїв, і в кінці роману він таки виявлявся винним (очікувана розв’язка). В останній версії автор пускав читача по помилковому сліду: вбивцею був зовсім не той, кого підозрювали (несподівана розв’язка). Результати дослідження показали, що історії з несподіваним кінцем більше подобаються людям з високою самооцінкою. І навпаки, той, кому важко цінувати і приймати себе, вважатиме за краще роман з передбачуваним сюжетом: вірна здогадка допоможе відчути себе впевненіше.

You cannot copy content of this page