«До мене прийшла виснажена жінка …» – розповідь психолога про виворіт багатьох шлюбів

Чесна та глибока розповідь психолога про виворіт багатьох шлюбів. Змусить задуматися кожного.

Одного разу до мене на консультацію прийшла виснажена жінка. Вона сіла на крісло і майже відразу потоком полилися сльози. «Чому мені ніхто не сказав, що буде так?» – через ридання повторювала вона … Наша з нею розмова дала багато грунту для роздумів. І я хочу написати про те, про що ніколи не скажуть вам навіть найближчі люди.

Отже …

1) Вам ніколи не скажуть, що шлюб не рятує ні від проблем, ні від порожнечі, ні від самотності. Інша людина не заткне і не компенсує ваш власний дефект, скоріше, навпаки, вона його або посилить, або оголить і тільки вам доведеться з цим справлятися.

2) Вам ніхто не скаже, що чесніше і правильніше залишатися одному (одній), ніж хапатися за той варіант, який просто єдиний через страх, що іншого не виявиться.

3) Діти – це не завжди щастя. Це проблеми, недосипання, повна відсутність свого часу, а іноді і життя. Якщо ви це усвідомлюєте – прекрасно, але якщо у вас є ілюзії, що з народженням дитини ваше життя запахне трояндами – подумайте добре, чи варто вам взагалі мати дітей.

4) Відносини – це обопільна відповідальність, і якщо кожен буде відповідати за себе, а не партнера, то всім буде краще і комфортніше.

5) В тих сім’ях, які ви вважаєте ідеальними, є свої проблеми і своє темне дно. Ідеальних сімей немає.

6) Усі «кохаю» швидко закінчуються. Якщо ви не навчилися розмовляти, поважати та піклуватися одне про одного, то вам не варто вступати в стосунки. Ви не доросли до них.

7) Більшість пар брешуть одне одному про секс. Жінка імітує оргазм, чоловік вважає спазм члена близькістю. Обидва ходять невдоволені і злі. Навчіться говорити чесно про свої сексуальні бажання – навчитеся говорити про все.

8) Якщо з самого початку у вас з партнером немає нічого спільного, то навряд чи воно з’явиться. Виходячи з цього, через деякий час, не треба скаржитися, ви спочатку бачили, кого вибираєте.

9) Навчіться визнавати свої помилки. Якщо усвідомили, що помилилися з вибором і поруч з вами не ваш чоловік, йдіть відразу. Не пудріть мізки ні собі, ні іншим.

10) Люди не змінюються. Вони просто більше розкриваються і знімають маски. Ви, з вашою любов’ю, нікого ніколи не зміните. Якщо людина сама вирішить, що ви цінність, заради якої можна змінити своє життя – це її вибір. Але якщо ви вирішили взяти на себе функцію Доброго Чарівника – ви ідіот.

11) Жодна духовна практика не врятує від реальних проблем. Те, що ви перестали їх бачити, ще не означає, що вони зникли. Тому проблеми об’єктивного реального світу вирішуйте в цій реальності конкретними діями.

12) Не живіть чужими порадами і не впускайте в свій внутрішній світ і світ своєї сім’ї непрофесіоналів. «Кухонна психологія» хороша як спосіб скинути напругу, але дуже погана як система дієвих рекомендацій. Зазвичай все зводиться до обміну мозковими тарганами.

13) З чоловіками просто: їх потрібно підтримувати, вислуховувати, годувати, давати і не відбирати у них їх місце в будинку. З жінками просто: з ними треба розмовляти і давати захищеність і почуття любові. З усіма просто, якщо бути щирими і не хотіти будь-якими шляхами зламати партнера.

14) До створення сім’ї і народження дітей треба підходити тоді, коли знаєте навіщо вони потрібні саме вам. Чужі думки і установки суспільства тут не працюють.

15) Якщо ви помилилися – вибачте себе і йдіть далі. Життя – занадто цікаве і прекрасне, щоб своїми руками перетворювати його в пекло.

У кожного своє життя і свій вибір. Не орієнтуйтеся на когось в цьому виборі. Прислухайтеся до своєї душі. Якщо є сумніви – не робіть. Якщо розумієте, що не ваше, – відпускайте. Кожен має право на свій шлях і свої помилки. Саме так і будується наше неповторне життя.

Автор: Оксана Ципіна

You cannot copy content of this page