Дружина незадоволена моєю зарплатою

Ми одружені 17 років. Я не вживаю алкоголь і наркотики, не курю, ніколи не піднімав руку на дружину або дітей. Але у нас все одно вдома суцільні скандали. Причина в грошах. Дружина вважає, що я мало заробляю. У порівнянні з іншими, може, і правда. У мене скромний дохід, але я не лежу на дивані. Працюю в дві зміни. Дружині все мало, хоче все і відразу, не готова набратися терпіння і почекати. Думали навіть розлучатися. Шістнадцятирічна донька каже, що піде жити зі мною. Дружина буває агресивна, часто зривається на дітей під час моєї відсутності. Давно б пішов, шкода дітей без батька залишати. Що ж робити?

Василь, 42 роки. Порада від психолога.
Як давно ваша дружина влаштовує скандали через те, що їй не вистачає грошей? Може, ви недавно змінили роботу і тому цей перехід змінив матеріальну ситуацію? Ви пишете, що дружина хоче все і відразу? А скільки, як вам здається, треба ще почекати, щоб ситуація змінилася?

У нас завжди є очікування з приводу того, який нам потрібен партнер. Можливо, у вашої дружини вищі очікування по відношенню до вас? І їй здається, що ви не використовуєте свій потенціал на повну потужність, хоча і працюєте на двох роботах? А коли очікування людини з приводу партнера не виправдовуються, то це викликає бурю почуттів і емоцій. Мабуть, це і відбувається з вашою дружиною.

Може, спочатку ви давали їй більше надій? Або у неї взагалі вище рівень домагань до чоловіка? Поговоріть з нею про це. Як вона бачить вас? Яким вона вас бачить? Подумайте разом, чи зможете ви щось змінити.

Як допомогти чоловікові більше заробляти

Ви пишете, що дружина зривається на дітей. Якщо раніше це був поширений спосіб виховання і таке траплялося в сім’ях часто, то нинішнє покоління батьків намагається виховувати дітей без такого. Можливо, що з вашою дружиною поводилися в дитинстві батьки так само, і вона не вважає це чимось позамежним. Хоча, по суті, воно саме таке.

Дорослий завжди сильніше дитини. Він може впоратися з ситуацією, з емоціями, з реакціями. Але не завжди вважає це за потрібне. Деякі батьки, які зіткнулися з приниженням в своєму дитинстві, часто не бачать в цьому тієї психологічної травми, того тиску, який вони чинять через грубу поведінку. Часто можна почути: «Мене в дитинстві батьки хаяли, а з мене нормальна людина вийшла!»

В даний час це неприпустимий процес. І з цього приводу вам потрібно поговорити з дружиною. Вона може звернутися до фахівця і попрацювати з проявами свого гніву.

Агресія, можливо, – показник тривалого періоду очікувань. Якщо пара чесно обговорює, що зараз потрібно затягнути пояси, але через півроку-рік купимо нову квартиру, то тоді з’являється світло в кінці тунелю. А коли звучить: «Просто почекай ще!», Виникають резонні запитання: «Скільки ще чекати? Що зміниться?”

Вашу дружину може заспокоїти конкретика. Як ви бачите подальші перспективи вашої родини, ваші конкретні подальші кроки? Зіставте їх з вашими можливостями.

Кричать завжди від безсилля, від сили ніколи не кричать. Сила великодушна і добра. Якщо ваша дружина зривається, то, мабуть, вичерпала всі аргументи, щоб донести щось дуже важливе. Прислухайтеся до цього посилу, і ви зрозумієте справжні мотиви її незадоволення. І чесно відповівши на питання, ви знайдете правильне рішення, як відновити мир в сім’ї.

You cannot copy content of this page