Дитину ображають в садку: як дізнатися?

Проблеми є майже в будь-якому колективі, і не кожен дорослий здатний з ними впоратися. Що вже говорити про маленьку дитину? Завдання батьків – вчасно дізнатися, що малюка хтось ображає, навіть якщо він сам про це не говорить.

Якщо ваше чадо раптом поскаржилося, що його образили, не поспішайте бігти розбиратися. Задайте навідні запитання, розберіться в деталях, з’ясуйте, що сталося. Можливо, дитина дуже вразлива і приревнувала Машу за те, що вона пішла грати з Сашком. Або образилася на виховательку за те, що та не їй не першій налила компот.

Але що робити, якщо за характером ваш малюк – мовчун, з якого і слова не витягнеш? Як вчасно дізнатися, що вашу дитину хтось образив? Психологи називають кілька ознак, за якими можна визначити, що з спілкуванням в саду є проблеми.

Пора бити на сполох
Дитина раптом перестала відвідувати садок з радістю. Вранці влаштовує істерики, просить залишитися вдома. Є ймовірність, що малюк пережив в саду приниження. Може бути, його виставили перед групою і сказали: «Подивіться, які брудні у Міші руки! Як тобі не соромно так ходити? » – або присоромили під час занять: «Всі вже давно вивчили цифри, тільки він не знає!»

Комунікабельний раніше малюк став замкнутим. Він охоче розмовляє на різні теми, але коли мова заходить про дитячий садок, відразу замовкає.

Можливо, має місце агресія з боку вихователя. Для будь-якої дитини дорослий – авторитет, і він сам не може дати правильну оцінку його діям, навіть думки не припускає, що на дорослого можна поскаржитися.

Дитина придумує собі хвороби, щоб не відвідувати садок. Очевидно, що мікроклімат в дитячому колективі змінився. Він не може завжди бути постійним і сприятливим. Всі діти час від часу скаржаться на горло або хвору ніжку, щоб прогуляти заняття. Але якщо період небажання дитини йти в сад затягується, то це сигнал про наявність конкретної проблеми.

У малюка з’явилася нервозність, порушений сон: стало важко укладати його ввечері. Явна ознака тиску в колективі, швидше за все, з боку вихователя. Наприклад, дитину змушують їсти манну кашу, яку він ненавидить. Або карають малюка за зайву активність – змушують сидіти на стільчику, в той час як інші діти грають.

У дитини раптом виявилася алергія, він став часто став хворати. Психосоматичні прояви свідчать про наявність якоїсь серйозної проблеми.

Якщо в сім’ї все гаразд, то проблему слід шукати в дитячому саду. Наприклад, вихователь вранці посміхається батькам, а до вечора втомлюється і починає зриватися на дітях. Свідомість малюка цього не помічає (дорослий завжди правий), а ось підсвідомість зчитує найменшу агресію і просить захисту.

Дитина говорить, що вихователька «зла» або що його товариш по групі «дурень». Діти дуже вразливі, схильні сприймати все на свій рахунок і люблять побурчати. Але не завжди варто пропускати їх слова повз вуха.

Іноді це сигнал про психологічне насильство, яке відчуває ваша дитина з боку дорослих або однолітків в саду. Наприклад, хтось із хлопчаків може його постійно задирати, штовхати або відбирати іграшки.

З’явився енурез під час денного сну в саду або вночі вдома. Ви можете з подивом для себе виявити, наприклад, такий факт, що вихователь не дозволяє дітям вставати під час денного сну, забороняє ходити в туалет.

You cannot copy content of this page