Хлопчиків і дівчаток потрібно хвалити по-різному

Уривок з лекції популярного психолога і ведичного астролога Руслана Нарушевича «12 загадок для мами і тата». Інформація для роздумів всім батькам:

«Дівчаток не треба хвалити за зроблене. Ви сприяєте її деградації. Якщо дівчинку хвалити за те, що вона зробила: дуже смачно, дуже красиво – в результаті формується таке, що визнання мене прийде тільки за мої заслуги. Визнання мене прийде тільки за те, що я зробила. Це знищує жіночий принцип.

Здоровий стан речей – я гідна любові, тому що я є, тому що я – розумниця, тому що я – господиня, бо я – помічниця, тому що я – принцеса, тому що я – чарівниця на кухні. Ось тоді у жінки здорова психіка, тому що схвалюють саму її природу, тобто щоб мені отримати любов, треба просто залишатися собою. Ось у чому принцип виховання дівчинки. Якщо ви починаєте її хвалити за заслуги, то вона відразу починає думати: мене саму хвалити нема за що, любов я можу тільки заробити, будуть заслуги – буде любов.

Хлопчики – повністю навпаки. Абсолютно діаметрально. Мами дуже люблять говорити: ти у мене такий красунчик, такий розумничка, такий молодець. Начебто добре. Насправді, тільки сприяєте деградації чоловіка, тому що йому ввижається, що він сам по собі хороший. А чоловікові добре, тільки якщо він чогось досягає.

Тому щоб хлопчика спонукати до того, щоб він удосконалювався і відчував себе щасливим в результаті, йому треба говорити про його заслуги: дуже красиво зроблено, дуже здорово, дуже вміло. Хлопчику всі ці ласкаві слова потрібні в меншій мірі, тому що його природа розвиватися. Йому потрібна похвала за те, що він досяг.

Замість того, щоб сказати: зайченя, сонечко, – для хлопчиків постарше дуже важливо, щоб ви їх літак показували, зроблений з лего, всім гостям. Це важливіше ніж всі сонечка, лапонька, зайченя. «Подивіться що він зробив, вгадайте хто це зробив. Правильно, це Вася зробив, це син мій », – це набагато більша похвала, більший стимул для хлопчика.

А дівчинка не стане краще, якщо її супом пригощати весь район. Вона просто зрозуміє, що вона повинна упахатися за все життя, і район годувати супом. Вона не заслужить більше ніколи любові, поки всіх супом не нагодує. Дайте дівчинці розуміння, що вона досконала і прекрасна сама по собі, що кохання і визнання їй заслуговувати не потрібно, що ви любите її і захоплюєтеся їй просто тому, що вона є … »

Руслан Нарушевич, «12 загадок для мами і тата»

You cannot copy content of this page