Карл Густав Юнг: «Психологічно нездорові люди зазвичай фанатики здорового способу життя»

Всім відомий постулат говорить: «У кожному жарті – лише частка жарту … все інше – правда». Але за яким би способом життя і харчування не ховалася вся правда, істина залишається незмінною. І ще з легенд і міфів Стародавньої Греції ми пам’ятаємо, що жив-був Зевс, і була у нього улюблена дочка, і звали її Міра. Міра потрібна у всьому абсолютно:

«Психологічно нездорові люди зазвичай фанатики здорового способу життя. Вони постійно шукають правильну їжу і напої, не курять і не п’ють вина, вони потребують в безлічі мінералів і одержимі аптеками.

Вічно з новими вигадками, але ніколи не здорові до кінця. Дійсно, грішник зазвичай відчуває себе краще праведного, адже бур’яни завжди розпускаються густіше за пшеницю. Всі добродійні люди на це скаржаться.

Ті, хто так піклуються про себе, завжди хворобливі. Ця вражаюча пристрасть, наприклад, до пиття певної води, відбувається з постійного страху в них, тобто страху смерті. Тому що щось всередині говорить: «Господи, не дай мені померти, адже я ще не живий».

Карл Густав Юнг
Зимовий семестр. Лекція III від 5 лютого 1930 р.

You cannot copy content of this page