Перейти до вмісту

Корея підтримує український суверенітет, свободу та територіальну цілісність

  • від

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко провів робочу зустріч із делегацією партії Республіки Корея «Сила народу».

«Дякуємо за вашу підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та засудження агресії російської федерації проти нашої держави», — насамперед висловив вдячність Олександр Корнієнко та додав, що Україна також дякує особисто Президенту Юн Сок Йолю за солідарність із нашою державою та готовність продовжувати подальшу підтримку України.

«Ми вдячні за підтримку санкційної політики та сподіваємося, що Уряд Кореї розширить перелік і варіанти застосування санкцій проти різних об’єктів російської федерації, насамперед у фінансовій сфері», — акцентував Перший заступник Голови Парламенту.

До того ж, Олександр Корнієнко зауважив, що Верховна Рада України та Національна асамблея Республіки Корея мають тісну міжпарламентську дружбу.

«Такі зв’язки — дуже важливий інструмент дипломатії, адже парламентарії — це ті, кого обрав народ, а ми з вами — представники своїх народів. Тож, за цим столом — не просто парламентарії, а можна сказати, що два народи», — наголосив Перший віцеспікер.

Зокрема, Перший заступник Голови Парламенту подякував народу Кореї від імені Українського народу за підтримку, яку надають Парламент країни та її громадяни.

«Знаємо, що у ваших профільних комітетах перебуває у роботі Проект Резолюції щодо засудження вторгнення росії на територію України, тому сподіваємося, що найближчим часом ваш парламент визначиться і це буде важливим сигналом на підтримку України від такої потужної країни», — акцентував Олександр Корнієнко.

Також під час робочої зустрічі було порушено питання післявоєнної відбудови України.

«Через війну в Україні знищено тисячі інфраструктурних об’єктів, житлових будинків, сотні шкіл і лікарень, масштаби руйнувань — катастрофічні», — повідомив Олександр Корнієнко та додав, що Україна сподівається, що корейські компанії візьмуть активну участь у відновленні нашої країни.

«Весь світ знає про високий рівень експертності та технологічності ваших компаній. Ми збираємося відбудовувати Україну як сучасну та технологічну країну з полегшеним державним апаратом та великою свободою бізнесу. У цьому ми можемо бути корисними одне одному з корейським бізнесом», — наголосив Перший заступник Голови Парламенту.

«Південна Корея пройшла період відновлення та стала однією з найпотужніших економік світу. Вона може стати для нас рольовою моделлю у відбудові України», — акцентував, зі свого боку, Голова депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» Давид Арахамія.

«Вдячні Республіці Корея за солідарність з Україною та бажання допомогти. Віримо, пан Лі Чун Сок після побаченого та почутого в нашій країні обов’язково зустрінеться з Президентом Юн Сок Йолєм, щоб обговорити різні варіанти допомоги Україні», — зауважила Олена Шуляк, заступниця голови депутатської фракції політичної партії «Слуга народу», голова політичної партії «Слуга народу».

Вона також висловила сподівання, що Південна Корея зможе приєднатися до країн, які вже офіційно заявили про бажання отримати «шефство» над відбудовою українських регіонів, міст, сіл, об’єктів, що постраждали від рф.

«Корея підтримує український суверенітет, свободу та територіальну цілісність. Ми дуже суворо засуджуємо вторгнення російської федерації», — зауважив лідер партії Республіки Корея «Сила народу».

Лі Чун Сок повідомив, що у Кореї одразу зустрінеться з Президентом Юн Сок Йолєм та доповість про наслідки жахливих звірств російських військових, які побачив на власні очі у Бучі та Ірпені, а також передасть, яку ще допомогу потребує Україна.

До того ж, він зауважив, що нині Парламент Кореї опрацьовує питання врегулювання санкцій проти російської федерації.

«Корея братиме участь у проекті відновлення України. Наша країна теж пройшла процедуру відбудови. Зараз як країна з однією з найбільших економік світу ми можемо передати наш досвід Україні», — зазначив лідер корейської партії.