Кожен виживає, як може: Білорусь підвищує ціну на цукор, щоб його не вивозили до росії

«Нинішня зміна відпускної ціни – превентивний захід з урахуванням кон’юнктури ринку, що склалася. На тлі дворазового розриву з російською федерацією експерти прогнозують можливість масового вивезення цукру за межі Білорусі», – йдеться у повідомленні.

«Основне завдання концерну – забезпечити продуктами харчування насамперед внутрішній ринок. Сьогодні ми відзначаємо значне зростання попиту на цукор: якщо у січні – березні 2021 року на душу населення продавали 1–1,5 пачки цукру на місяць, то у березні цього року на одну людину з полиць магазину витрачалося орієнтовно вже 3 кг цукру. І це ми беремо до уваги не лише доросле населення, а й дітей раннього віку», – наголосив голова концерну Олег Жидков.

«Зрозуміло, що одна людина не може споживати цукор у таких обсягах. Тому сьогодні ми змушені вживати заходів щодо захисту внутрішнього ринку та підвищити відпускну вартість продукції на 60 копійок за 1 кг», – сказав він.

Російська віце-прем’єр Вікторія Абрамченко заявляла, що РФ виробляє близько 6 млн. т цукру. За перші два тижні війни цукор подорожчав на 11%, а обсяг продажів зріс на 63%, підраховує касовий оператор «Такська». Кава подорожчала на 25%, а обсяги її продажів зросли лише на 21%. Чай подорожчав на 14%, а обсяг продажу – на 20%.

Причини зростання цін на цукор – збільшення ціни на насіння цукрових буряків, упаковки та палива, необхідного для перевезення. У той же час у ресторанів і кафе в рф виникли проблеми з постачанням інших продуктів – овочів, салатів та деяких видів риби – через санкції проти рф, які порушили логістичні ланцюжки, а також через девальвацію рубля.

У Білорусі працюють чотири цукрові підприємства: Скидельський цукровий комбінат, Слуцький цукрорафінадний комбінат, Городейський цукровий комбінат, Жабинківський цукровий завод. Сумарне добове виробництво становить майже 4800 т.

You cannot copy content of this page