Криза 30 років у жінок: як її розпізнати і витягти з цього користь

Наближення тридцятиріччя може стати причиною неспокою і тривоги. Перехід від безтурботної юності до більш зрілого віку неминучий, але він здатний спровокувати психологічну кризу вікового розвитку, причому навіть у тих жінок, які цілком впевнені в собі.

Якщо вам скоро виповниться 30 років і ви раптом почали сумніватися в правильності свого шляху і тих відносин, в яких ви перебуваєте, стали боятися, що ніколи не досягнете успіху в житті, – у вас явні симптоми кризи 30 років.

Як і в разі кризи сорокарічних, «спусковим гачком» у 30-річних служить зовсім помилкова установка, що до певного віку потрібно зрозуміти про себе все. Подібний підхід загрожує сумнівами і занепокоєнням: вам здається, що життя відхилилося від правильної траєкторії або не відповідає вашим очікуванням. Щоб спокійно сказати собі: «Я прийшла туди, де і повинна бути», треба спочатку навчитися розрізняти симптоми, властиві вступу в бальзаківський вік. Ось деякі з них:

БРЕХАТИ ПРО СВІЙ ВІК
Навіть якщо ви почали боротьбу зі старінням, ледь закінчивши університет, більшість жінок не бояться широко відзначати свої дні народження до 25-річного віку. Якщо ви почали применшувати свій вік, вас наздогнала криза 30 років.

ВІДЧУВАТИ СЕБЕ НЕВДАХОЮ
Якщо з наближенням до 30-річчя у вас склалося відчуття, що ви спізнюєтеся за всіма пунктами (особливо якщо порівнювати себе з своєю матір’ю в цьому віці) і у вашому житті немає чогось, на вашу думку, важливого і обов’язкового, – наприклад, ви не вийшли заміж або у вас немає дітей – марно нервувати в зв’язку з цим і мучити себе. Найважливіше, що потрібно зробити до цього віку, – зрозуміти, що ви хочете отримати від життя і що потрібно зробити, щоб цього домогтися, а не підраховувати те, що у вас вже є!

Деяким жінкам минулі досягнення, особисті або професійні, якими вони свого часу дуже пишалися, через якийсь час можуть здаються вже не такими важливими і яскравими, особливо в порівнянні з новим розумінням успіху в житті. Будьте уважні, на цьому шляху вас може чекати депресія! Просто майте на увазі, що шкодувати про незроблене – один із симптомів кризи.

ПОСТІЙНО ПОРІВНЮВАТИ СЕБЕ З ІНШИМИ
Криза 30 років підживлюється порівнянням себе з іншими людьми того ж віку. Ви з гіркотою відчуваєте, що ваше життя не на висоті. Можна, звичайно, залізти на Facebook і прогулятися по особистим сторінкам всіх ваших друзів і навіть ворогів. Але будьте обережні! Науково доведено, що Facebook підсилює почуття заздрості і відчуття самотності.

РОЗМІРКОВУВАТИ ПРО ЗМІНИ У КАР’ЄРИ
Усвідомивши, що ваша робота не має нічого спільного з вашими юнацькими мріями, ви роздумуєте про звільнення або навіть про кардинальну зміну професії. Психотерапевт Поль Кюллан вважає, що подібні думки характерні для жінок у віці від 28 до 32 років. Ваш новий образ дорослої жінки зовсім не означає, що ви витрачаєте грошей більше, ніж заробляєте, але якщо стан ваших фінансів раптом став здаватися вам ще більш жалюгідним, ніж зазвичай, – це також одна з ознак кризи 30 років.

ВІДЧУВАТИ СЕБЕ НЕ В СВОЇЙ ТАРІЛЦІ
Цілком можливо, що, ставши на десяток років старше, ви по-іншому дивитеся на власну поведінку і те, що колись здавалося важливим. У сучасному суспільстві жінка стикається з різноманітністю можливостей і думок. Іноді зробити вибір дуже складно. Не поспішайте, добре подумайте! Багато хто помічає, що робота повністю підпорядкувала собі особисте життя. Пресинг, який ви відчуваєте в особистому та професійному житті, породжує у вас бажання знайти стабільність. Одночасно ви стали сильніше переживати через любовні невдачі.

You cannot copy content of this page