Леся Нікітюк сказала, що українські жінки зараз немов потьмяніли, але права на це не мають

З початку війни в Україні Інстаграм Лесі Нікітюк став каналом для трансляції її волонтерської діяльності. Однак і там знайшлося місце для лайки.

Нещодавно українська телеведуча запустила свій флешмоб під назвою «Краса для ЗСУ». Меседж, який вона хотіла донести до своєї жіночої аудиторії, викликав резонанс у суспільстві. Що ж не так у пості Нікітюк і чому дівчата обурюються з цього приводу?

Днями відома телеведуча Леся Нікітюк виставила у своєму Інстаграмі провокаційний допис. У ньому вона закликає українок не забувати, що вони жінки. Отже, їм потрібно виглядати добре, незважаючи на війну. Повний текст повідомлення звучить так:

«Дівчата! Я бачу, як за час війни ми з вами трохи, як би це правильно сказати, щоб себе і вас не образити, потьмяніли. Ми не маємо на це права. Я розумію, що час такий. Але страх минув, ми високо підняли голову. А якщо ми її підняли, значить вона має виглядати розкішно!

Наші чоловіки, наші захисники мають бачити нас гарними. Щоб вони ще краще нас захищали, ми маємо підняти їм моральний дух, та й чоловічий. Щоб було бажання якнайшвидше розбити ворога і повернутися додому. Тому пропоную флешмоб. Виставляємо свої красиві фото під хештегом # краса для ЗСУ».

На перший погляд, може здатися, що в цьому пості немає нічого особливого. Війна війною, але дбати про себе дійсно потрібно. Адже це, як мінімум, піднімає настрій самій жінці. Проте Інстаграм Лесі Нікітюк вибухнув від хейтерських коментарів, і причини, звісно, ​​є.

Війна змінила життя кожної людини. У когось вона забрала будинок, а комусь довелося втратити рідних та близьких. В умовах тотального стресу ти не думаєш про те, якою помадою нафарбувати губи чи яку б зачіску зробити сьогодні. Вмикається режим самозбереження. Головне завдання – вижити за будь-яку ціну.

Нікітюк вважає, що українки вже оговталися від страху. І тепер саме час зайнятися своїм зовнішнім виглядом. Більше того, за її словами, жінки не мають права виглядати погано, навіть якщо у країні триває війна.

Але чи це так насправді? Я переконана, що макіяж, манікюр та гарна зачіска – особистий вибір кожної жінки. Ніхто нікому нічого не винен. Якщо дівчині не хочеться наносити на обличчя косметику, це нормально.

Один із аргументів телезірки полягає в тому, що своїм зовнішнім виглядом українки підбадьорюють воїнів на фронті. А тепер давай уявімо собі ситуацію. Боєць уже котрий день перебуває на передовій. Важко уявити, що йому доводиться переживати. Він уже давно не був у душі, а про комфортний сон у теплому ліжку доводиться лише мріяти.

Боєць захищає свою батьківщину і навряд чи думає про те, щоб скролити стрічку Інстаграма у пошуках красунь із бездоганним обличчям. Дуже наївно думати, що такі фотографії якось допоможуть військовим вирішити їхні проблеми та швидше повернутися додому.

Українська громадська організація «Марш жінок» взагалі вщент рознесла публікацію Нікітюк. На думку її учасниць, заклик жінок бути красивими для військових схожі на приниження їхньої гідності.

Бо ж пост Лесі повторює заїжджений наратив: жінка — це лише прикраса. Проте сучасне українське суспільство вже давно намагається уникнути цієї дурної думки.

Крім того, Нікітюк тотально ігнорує той факт, що у війні бере участь величезна кількість жінок. Вони борються на передовій, працюють у військових шпиталях, займаються волонтерством тощо. Одна з українських захисниць відреагувала на флешмоб Лесі Нікітюк. Вона виставила досить красномовне фото і поділилася своїми думками з цього приводу.

У пості Зоряна Біндас пише: «Якщо хочеться почуватися красивою, фарбувати губи, носити підбори, сукні та робити манікюр, це чудово. Але називати це геройством і вважати, що це допоможе краще захищати країну — дикість. Всі ми зараз маємо право на немите волосся і навіть обкусані нігті. Тому що у нас війна, а Росія щодня нищить українців».

А яка твоя думка щодо заклику бути зараз красивими?

You cannot copy content of this page