Перейти до вмісту

Лист батька маленької дочки про її майбутнього чоловіка

Психолог Келлі Фланаган пише своїй доньці листи про все на світі – щось на зразок послань в пляшці з мудрими порадами на майбутнє. Ось одне з найпопулярніших листів, які зібрали тисячі читачів в його блозі.

Крихітко, недавно ми з мамою шукали дещо в Google. У відповідь пошуковик випадково видав список найпопулярніших запитів в світі. Нагорі списку значилося питання: «Як утримати чоловіка».

Цей запит збентежив мене. Я побіжно переглянув кілька з нескінченних статей про те, як бути завжди сексуальною, коли краще піднести йому пиво, а коли – сендвіч і як зробити свого чоловіка розумнішим і крутішим.

І я розлютився.

Доню, це неправда – у тебе ніколи не було, немає і не буде такого завдання – «утримати чоловіка».

Малятко, твоя єдина задача – пам’ятати, що ти гідна любові хорошої людини. Бережи цю впевненість глибоко в душі, там, де її не зможуть зруйнувати відмови, втрати і егоїзм, які ми всі зустрічаємо на життєвому шляху. (Якщо ти будеш пам’ятати, що не тільки ти, але будь-яка людина гідна поваги і любові, битву у твоєму житті можна вважати виграною. Але це тема для іншого листа).

Якщо ти повіриш, що цінна сама по собі, то залучиш хлопчика, який здатний оцінити тебе і з яким захочеться провести своє єдине життя, все сильніше і сильніше закохуючись в тебе.

Малятко, я хочу розповісти тобі про хлопчика, який не потребує того, щоб його утримували, – тому що він сам захоче бути поруч з тобою.

Мені плювати, чи правильно він тримає лікті за столом, – головне, щоб він не зводив очей з твого носика, коли ти смішно моршиш його, заливаючись сміхом.

Мені плювати, чи вміє він хоч трохи грати в гольф – головне, що він зможе грати з дітьми, яких ти йому подаруєш, і помічати, то з захопленням, то з роздратуванням, як вони схожі на тебе.

Мені плювати, наскільки він мужній …

Головне, щоб у нього вистачило сил дати тобі проявляти силу твого серця.

Найменше мене цікавить, за кого він голосує на виборах, – якщо він буде мати тебе в твоєму домі і глибоко поважати в своєму серці.

Мені плювати на колір його шкіри – якщо він покриє полотно вашого спільного життя фарбами терпіння, і вміння жертвувати один для одного, і вразливості, і ніжності.

Мені плювати, в якій релігії його виховали, або, може, він виросте в нерелігійній сім’ї – головне, щоб він засвоїв, що в житті є святі речі, і знав, що кожна хвилина життя взагалі і кожна хвилина життя з тобою глибоко священні.

І останнє, малятко: якщо ти зустрінеш такого чоловіка на своєму шляху і у нього зі мною не буде нічого спільного, у нас все одно буде найважливіша загальна цінність на світі: ТИ.

Тому що в кінцевому підсумку єдина річ, яку тобі варто робити, щоб «утримати його», – це бути собою.

Вічно люблячий тебе чоловік, тато.

Звернення до всіх жінок
«Я написав цей лист дочці, але хочу присвятити його кожній дорослій жінці, яку зустрічав на своєму шляху, – звертається до читачів свого блогу Келлі Фланаган. – Жінці, якій ніколи не довелося чути такі слова від свого батька. Я також написав його для покоління нинішніх хлопчиків – майбутніх чоловіків, яким потрібно почути про по-справжньому важливі речі. Чи зустріне моя маленька дівчинка люблячогосупутника на все життя, залежить від того, чи зможе хоча б один з вас не забути про ці важливі речі. Я молюся за Тебе”.