Мережа Brocard позбулась російського власника. Скільки може коштувати угода?

Новим власником Brocard став французький парфумерний холдинг Philippe Benacin Holding. Про це Brocard повідомив партнерам у листі, який потрапив у розпорядження профільного видання RAU.

Про можливий продаж компанії було відомо ще в середині травня, проте подробиць джерела видання повідомити не змогли. У компанії ні тоді, ні зараз не захотіли говорити зі ЗМІ.

Відомо, що крім мережі в угоду потрапила компанія Hexagone – найбільший постачальник косметичних товарів «люкс» в Україні.

Обидві юридичні особи входили до російської косметичної групи «Л’Етуаль», яка купила мажоритарні долі у компаніях у 2010 році. Кінцевий бенефіціар компанії в РФ – Тетяна Володіна.

Управляв українськими компаніями один із співзасновників Юрій Гаткін. Їхній виторг у 2020-му, за даними YouControl, становив 4,4 млрд грн.

Philippe Benacin Holding належить бізнесмену Філіпу Бенасіні. Він також є співвласником парфюмерно-косметичного виробника Interparfums. Компанія виробляє парфуми на замовлення будинків моди Karl Lagerfeld, Kate Spade, Montblanc тощо. Капіталізація Interparfums – майже $3 млрд.

Brocard – найбільша у країні парфумерно-косметична мережа в сегменті luxury. Її заснували у 1997 році українські бізнесмени Юрій Гаткін, Володимир Горобей та Олександр Гараєв.

На початку 2022-го у мережу входило 100 парфумерно-косметичних магазинів, які продавали косметику провідних світових брендів. Магазини Brocard часто були якірними орендарями великих ТРЦ.

Після початку війни у мережі виникли проблеми. Компанія, як інші юрсоби з російським корінням, могла потрапити під дію Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні обʼєктів права власності Російської Федерації та її резидентів» та постанови Уряду, згідно з якою українським юрособам заборонено надавати послуги, а також сплачувати компаніям, повʼязаним з країною-агресором.

У Brocard не працювала частина магазинів. Два топменеджери зі сфери комерцiйноi нерухомостi та гендиректор одного зі столичних ТРЦ розповіли, що компанія затримувала орендні платежі, розраховуючись лише за комунальні послуги.

У Києві й досі закрито всі торгові точки Brocard. За припущенням деяких експертів, рахунки компанії можуть бути заарештовані.

Суми угоди між «Л’Етуаль» та Philippe Benacin Holding сторони не розголошують. До війни вартість бізнесу ритейлера оцінювали у $40–50 млн. Проте в умовах військових санкцій сума могла бути символічною, вважає засновник інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа.

«Те, що було до війни, немає ніякого значення, тим паче у преміум-сегменті (через падіння доходів покупців)», – каже він.

Одна з компаній, в яку інвестував Мазепа – інтернет-магазин косметики MakeUp, – головний конкурент Brocard на українському ринку.

За оцінками аналітиків, зараз весь бізнес Brocard може коштувати орієнтовно $15–20 млн.

Гравці українського ринку ритейлу вважають, що сума могла бути ще меншою. Співвласник ще одного конкурента Brocard – великої drogerie-мережі – на умовах анонімності каже, що не вірить у ринкову доцільність цієї угоди. Тим паче в умовах війни.

Related Post

Надзвичайний стан в Угорщині: навіщо це проросійському прем’єру ОрбануНадзвичайний стан в Угорщині: навіщо це проросійському прем’єру Орбану

Нищівний удар по шостому пакету санкцій ЄС від Угорщини: в кулуарах Давоса голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що на саміті за тиждень навряд чи буде рішення по російському

Українці через “Дію” зможуть повідомити про зруйноване житло для отримання компенсаціїУкраїнці через “Дію” зможуть повідомити про зруйноване житло для отримання компенсації

Відбудовувати країну почнуть відразу після завершення війни. Ті українці, які втратили свій будинок внаслідок обстрілів з боку армії країни-окупанта, зможуть невдовзі повідомити це у додатку “Дія”. Про це розповів прем’єр-міністр

Український гурт «Бумбокс» влаштовує концерт в Польщі, щоб зібрати кошти для ЗСУУкраїнський гурт «Бумбокс» влаштовує концерт в Польщі, щоб зібрати кошти для ЗСУ

Популярний український музичний гурт «Бумбокс» запланував концерт у Польщі на 26 серпня, щоб підтримати ЗСУ та зібрати кошти на потреби військових. Про це повідомив фронтмен гурту Андрій Хливнюк на особистій