Міняємо життя на краще – практика «ранкові сторінки»

Виписувати з ранку свої думки, не аналізуючи отриманий текст – популярна практика, яка стала відомою завдяки Джулії Кемерон. Знаменита письменниця, сценаристка і продюсер протягом більше 30 років використовує цей прийом день у день і не скаржиться на відсутність продуктивності або апатію. Джулія має величезний досвід викладання письменницької майстерності. В її книгах описані десятки випадків, коли вправа «сторінки» допомагали вийти з творчої кризи або розкрити талант.

Перерахувати за пунктами користь «Ранкових сторінок» неможливо, завдяки листу від руки в практику включається тіло і опрацювання проходить на рівні, що не фіксується свідомістю. Почніть практикувати цю техніку і через два тижні оціните свої творчі рішення і діяльність. Після цього ви здивуєтеся результативності даної техніки.

Практика допомагає не тільки майстрам слова, вона хороша для всіх – від президентів до домогосподарок. Вона стимулює будь-який вид творчості, креативність і кмітливості.

Суть «Ранкових сторінок» в тому, що як можна раніше, бажано відразу після пробудження, взяти ручку, три лінійованої аркуша паперу формату А-4 і почати писати перше, що спаде на думку. Не потрібно аналізувати і придумувати, що писати. Навпаки потрібно якомога менше задіювати в цьому занятті розум і дозволити підсвідомості керувати процесом так, як вона це вміє. Цей прийом ще називають вивантаженням сміття з голови, прибиранням в мізках, вилученням мотлоху з думок. По суті це своєрідна розвантаження, яке нагадує розплутування ниток і змотування в клубок або зняття пінки, з киплячого бульйону, щоб він став прозорим і смачним.

Навіть якщо думок зовсім немає, потрібно писати про те, що їх немає. Не хочеться писати – це і писати. Можна писати про погоду; про те, що навколо; про те, що найбільше турбує або болить. Можливо, це буде нагадувати записи божевільного або безглуздий набір фраз – нехай так і буде.

Цінність вправи в тому, що її неможливо зробити неправильно. Навпаки, важливо відключитися, ввести свідомість в оману. Оцінка і результат не потрібні, тому аналітичний розум заспокоюється, і з підсвідомості спливають якісь важливі речі.

Відразу або з часом, до кінця третього листа практикуючий починає відчувати себе більш зібраним, цілісним і життєрадісним.

«Ранкові сторінки» на кшталт медитації їх суть – зловити фокус на своїх думках, витягнути їх на папір – і залишити в спокої. Іноді в них проскакують цінні важливі ідеї, іноді це повна маячня. Іноді сверблячі фрази просто хочуть, щоб їх проговорили і не більше. Іноді написавши щось на папері, людина знаходить рішення або розуміє, що робити далі. Це може статися не відразу, для цього потрібен час. Головне писати саме три аркуша, не перечитувати їх і не давати переглядати іншим.

Сама Джулія вважає цю практику терапевтичною. Вона допомагає розбирати проблеми, не пускаючи їх всередину. Письменниця рекомендує практикувати «сторінки» протягом 90 днів. Але багато хто так звикають до продуктивності і результативності цієї практики, що роблять її частиною повсякденного життя.

You cannot copy content of this page