Надзвичайний стан в Угорщині: навіщо це проросійському прем’єру Орбану

Нищівний удар по шостому пакету санкцій ЄС від Угорщини: в кулуарах Давоса голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що на саміті за тиждень навряд чи буде рішення по російському ембарго. Тому що з опівночі в Угорщині діє надзвичайний стан через війну.

Що це означає, і як Угорщина, яка з нами межує, до цього дійшла?

Щойно склавши присягу перед парламентом, у вечірньому зверненні до народу нещодавно переобраний учетверте прем’єр Угорщини Віктор Орбан пояснює – вводить надзвичайний стан через війну в Україні, кінця якій не видно. Для того, аби мати “простір для маневру і можливість негайного реагування”.

“Ця війна несе постійну загрозу Угорщині. Загрозу для нашої фізичної безпеки, загрозу для енергопостачання і фінансової безпеки для економіки та людей. Ми бачимо, що війна і санкції Брюсселя призвели до неймовірного економічного потрясіння і різкого зростання цін”, – заявив угорський прем’єр.

В цих словах ключова причина, навіщо Орбану надзвичайний стан. Він демонструє Брюсселю, що налаштований украй серйозно і не дозволить на себе тиснути.

Ще до оголошення він написав голові Європейської ради Шарлю Мішелю листа, в якому закликав не піднімати на наступному саміті питання ембарго на російські енергоносії. Бо ніхто, все одно, нікого не переконає.

Раніше Орбан вимагав від ЄС шалених грошей на переобладнання, і щоб йому не обіцяли в кулуарах – це не допомогло.

Об’єднана угорська опозиція звинувачувала Орбана у дружбі з путіним, але переконати виборців не змогла. Чого б не закидали популістові Орбану, угорці – дійсно не бачать йому альтернативи.

Від 2010 року він старанно стежить за вподобаннями електорату й змінює політичний курс в бік, що додає йому популярності. Відтак зараз це позиція більшості: нехай росія і нищить українців, а рідна економіка має бути стабільна.

Звертаючись напередодні до парламенту після складання присяги, Орбан прямо сказав: вважає, що кожна країна, яка постачає Україні зброю – наполовину вже вступила у війну. А Угорщина прагне тільки і виключно миру.

Вже сьогодні угорський уряд, який на час дії надзвичайного стану може ухвалювати укази без згоди парламенту, має оголосити про свої перші рішення.

Related Post

«Укрзалізниця» призначила шість евакуаційних рейсів на 19 квітня«Укрзалізниця» призначила шість евакуаційних рейсів на 19 квітня

«Укрзалізниця» на 19 квітня призначила шість рейсів для евакуації населення. Про це йдеться на сайті перевізника. Графік потягів: 16:30 — 234/233 Покровськ — Чоп; 23:30 — 234/233 Чоп — Дніпро;

Мережа Brocard позбулась російського власника. Скільки може коштувати угода?Мережа Brocard позбулась російського власника. Скільки може коштувати угода?

Новим власником Brocard став французький парфумерний холдинг Philippe Benacin Holding. Про це Brocard повідомив партнерам у листі, який потрапив у розпорядження профільного видання RAU. Про можливий продаж компанії було відомо

Продав іграшки, щоб допомогти українським військовим: історія 9-річного Святіка з ДніпраПродав іграшки, щоб допомогти українським військовим: історія 9-річного Святіка з Дніпра

Дев’ятирічний Святослав живе у місті Дніпрі та вже зараз знає, ким буде, коли виросте. Хлопчик мріє стати волонтером, допомагати українцям та військовим. Зворушливу історію Святіка з великим серцем і світлою