Надзвичайний стан в Угорщині: навіщо це проросійському прем’єру Орбану

Нищівний удар по шостому пакету санкцій ЄС від Угорщини: в кулуарах Давоса голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що на саміті за тиждень навряд чи буде рішення по російському ембарго. Тому що з опівночі в Угорщині діє надзвичайний стан через війну.

Що це означає, і як Угорщина, яка з нами межує, до цього дійшла?

Щойно склавши присягу перед парламентом, у вечірньому зверненні до народу нещодавно переобраний учетверте прем’єр Угорщини Віктор Орбан пояснює – вводить надзвичайний стан через війну в Україні, кінця якій не видно. Для того, аби мати “простір для маневру і можливість негайного реагування”.

“Ця війна несе постійну загрозу Угорщині. Загрозу для нашої фізичної безпеки, загрозу для енергопостачання і фінансової безпеки для економіки та людей. Ми бачимо, що війна і санкції Брюсселя призвели до неймовірного економічного потрясіння і різкого зростання цін”, – заявив угорський прем’єр.

В цих словах ключова причина, навіщо Орбану надзвичайний стан. Він демонструє Брюсселю, що налаштований украй серйозно і не дозволить на себе тиснути.

Ще до оголошення він написав голові Європейської ради Шарлю Мішелю листа, в якому закликав не піднімати на наступному саміті питання ембарго на російські енергоносії. Бо ніхто, все одно, нікого не переконає.

Раніше Орбан вимагав від ЄС шалених грошей на переобладнання, і щоб йому не обіцяли в кулуарах – це не допомогло.

Об’єднана угорська опозиція звинувачувала Орбана у дружбі з путіним, але переконати виборців не змогла. Чого б не закидали популістові Орбану, угорці – дійсно не бачать йому альтернативи.

Від 2010 року він старанно стежить за вподобаннями електорату й змінює політичний курс в бік, що додає йому популярності. Відтак зараз це позиція більшості: нехай росія і нищить українців, а рідна економіка має бути стабільна.

Звертаючись напередодні до парламенту після складання присяги, Орбан прямо сказав: вважає, що кожна країна, яка постачає Україні зброю – наполовину вже вступила у війну. А Угорщина прагне тільки і виключно миру.

Вже сьогодні угорський уряд, який на час дії надзвичайного стану може ухвалювати укази без згоди парламенту, має оголосити про свої перші рішення.

Related Post

Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено на 3 місяціВоєнний стан та загальну мобілізацію продовжено на 3 місяці

Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні до 23 серпня 2022 року. У неділю, 22 травня, парламентарі проголосували за продовження терміну дії воєнного стану на

Україна відзначає День Конституції: як приймали головний закон нашої країниУкраїна відзначає День Конституції: як приймали головний закон нашої країни

На фото народні депутати тримають Михайла Сироту біля будівлі Верховної Ради. Це один з важливих історичних моментів України. Сьогодні, 28 червня, Україна відзначає День Конституції. Цього дня у 1996 році

На міськраді Херсона вивісили новий великий український прапорНа міськраді Херсона вивісили новий великий український прапор

У тимчасово захопленому російським агресором Херсоні на міськраді вивісили новий великий Український прапор замість того, який вигорів і обтріпав, замінили також трос, який перебив ворог, обстрілюючи будівлю. Про це у