Найщасливіші люди – це незаміжні і бездітні жінки

Про це заявив професор Лондонської школи економіки і політичних наук, психолог-бихевиорист Пол Долан.

За його спостереженням, більшість людей визнають, що щасливі в шлюбі, якщо їх чоловік або дружина в момент опитування знаходяться поруч, але реально від шлюбу виграють тільки чоловіки: вони рідше йдуть на ризик, заробляють більше і довше живуть, а от жінкам в шлюбі «доводиться багато з чим миритися, і вони раніше вмирають», – кажуть психологи.

Те, що самотні жінки нещасні – це тільки надуманий в суспільстві стереотип, – зазначив професор.

В останній книзі Долана “В горі і в радості” наводяться дані американського опитування, в якому порівнюються рівні задоволення і страждань у неодружених, одружених, розведених і овдовілих людей.

Дослідження показало, що найщасливішими називають себе люди в шлюбі – але тільки в тому випадку, якщо їх партнер присутній при опитуванні. В іншому випадку лідирують люди, які ще не обзавелися сім’єю.

При цьому для чоловіків сімейне життя має свої плюси: вони стають більш відповідальними і менш схильними до ризику, більше заробляють. У жінок ситуація протилежна.

“Можу сказати так: якщо Ви чоловік, то Вам, ймовірно, варто одружуватися. Якщо Ви жінка – не поспішайте. Найбільш здоровою і щасливою підгрупою населення є жінки, які ніколи не були заміжні і не мали дітей”, – каже Долан.

Однак він додає, що самотніх жінок часто засуджують і висміюють, тому страждання від суспільного неприйняття можуть навіть переважити переваги від бессімейного способу життя.

You cannot copy content of this page