Чому одних жінок засипають подарунками, а іншим не дарують нічого?

Навіть самим сильним і незалежним іноді (ну, хоча б у свята) хочеться отримувати знаки уваги від людей, які їм цінні. Чому не завжди так стається? Ми вирішили поділитися роздумами психологів,щодо цієї ситуаціїї.

Привіт з минулого
Чоловіки подарунки люблять, але ставляться до них спокійно. Чого не скажеш про жінок: для багатьох дам подарунок – символ і свідчення серйозного ставлення обранця. Справа не в меркантильності, а в культурному коді, який ми успадкували з давніх часів, коли за жіночу симпатію чоловік був зобов’язаний покласти здобич до ніг обраниці.

Патріархальне суспільство накладало на жінок багато обмежень: не можна було втрачати цноту до весілля, було важливо зберігати вірність, вести себе скромно, народжувати і виховувати дітей. Будь-яке з недотримання цих соціальних умов тягнуло за собою ганьбу і для жінки, і для її сім’ї (а ми пам’ятаємо, чим це загрожувало в давнину). Жіноче тіло цінувалося дуже дорого, а доступ до нього був закритий для всіх, крім чоловіка.

До чоловіків таких вимог не висувалося. Тому сексуальний контакт чоловік був повинен не тільки заслужити, а й компенсувати. Адже сексуальна партнерка віддавала йому найцінніше – свою честь, і виявлялася вкрай вразливою перед громадською оцінкою.

Сьогодні, коли кордони між статями стираються, генна пам’ять все одно диктує нам свої поведінкові патерни: якщо залишити чоловіка без подарунка вважається нормальною практикою, то жінку відсутність такого знака уваги може серйозно зачепити. Все завдяки тисячам років шаблонів. Справа зовсім не в меркантильності, а у відчутті своєї цінності. Оскільки, якщо чоловік не прагне матеріально вкладатися, для жінки на підсвідомому рівні це говорить про її недостатню цінність.

Обділені красуні
Напевно ви знаєте історії блискучих красунь, зустрічаючих Новий рік на самоті або з байдужим чоловіком. Якщо такі дівчата і отримують подарунки, то формальні і недорогі за мірками свого чоловіка – щоб той міг не сильно розоритися, але при цьому дотримати пристойності і виконати «обов’язкову програму».

І, звичайно, вам відомі випадки, коли, незважаючи на саму звичайну зовнішність, жінку задаровують. Не тільки на великі свята, а й просто без приводу.

Все просто – бажання радувати залежить не від зовнішності. Вона допомагає залучати найбільш щедрих і заможних чоловіків, але на довгій дистанції рятує мало. Люблять і радують не тільки за гарну фігуру або доглянуте обличчя.

У той же час, чим довше відносини, тим важливіше душевні якості людини. З партнеркою має бути тепло і душевно. Її потрібно сприймати як близьку людину, чия радість автоматично стає твоєю. А таке можливо тільки з тими жінками, які поважають себе і тому поважають свого чоловіка. Це означає, що вони не допускають дешевих маніпуляцій, які не влаштовують істерик, які не принижуються і не тиснуть.

Вони готові розірвати відносини в разі, якщо побачать неповагу або зневагу до себе, але в той же час бачать потреби партнера і на ділі вкладаються у відносини. Подарунки дарують не «богиням», які через неадекватну самооцінку вирішили, що їм все повинні, а тим, хто твердо стоїть на ногах і прекрасно почувається навіть на самоті.

Тому ключове, що потрібно зробити, щоб стати тією, кому хочеться дарувати подарунки – це навчитися радувати себе самостійно і не сприймати чоловіка як емоційного донора, який зобов’язаний вас розважати і балувати.

Чим більше власних потреб ви можете закрити, тим сильніше буде хотітися вас утримати.

Це не означає відгородитися від усього світу і сидіти з кислим обличчям, бо ніхто тепер не потрібен. Сильна жінка не сидить з дулею в кишені. Такими бувають тільки залежні, яким не вдалося знайти адекватного «донора» для реалізації своїх потреб, і тому довелося знецінити саму ідею відносин. Потрібно бути відкритою і люблячою життя. І вищий пілотаж дарувати радість з симпатії, а не через очікування отримати дивіденди в майбутньому. Уявляєте, наскільки усвідомленою потрібно бути?

Топ помилок тих, кого обділяють з подарунками
Усвідомленість не досягається за один день. Це вимагає регулярної роботи над собою. Але на початку шляху корисно звернути увагу на свої поведінкові патерни і побачити помилки.

Отже, які найпоширеніші помилки допускають ті, хто в залишаються без подарунків?

– Вірять, що їм повинні дарувати подарунки
Парадокс, але ті, хто сприймає подарунки як спонтанний жест доброї волі, обдаровують частіше. Секрет в тому, що такі жінки щиріше радіють сюрпризам і не тягнуть їх кліщами з чоловіки. Вони не сидять похмурі, не скандалять, якщо подарували не те, і вдячні за сам факт уваги.

Чоловіки таких жінок не потрапляють в ситуацію, коли вибір подарунка стає неприємним обов’язком. Адже ніхто не влаштує тобі рознос, якщо помилишся. І ти точно впевнений, що раді будуть саме твоїй увазі, а не сумі, яку виділиш. Тому пошук і покупка перетворюється в приємний хвилюючий процес, коли радість чоловік отримує вже від передчуття реакції своєї жінки.

– Вносять негатив і намагаються «вибити» бажане
Людина недалеко пішла від тварин: мінімізація стресу для нас неймовірно важлива. Тому, чим менше негативу буде пов’язано з процесом дарування, тим охочіше дія буде повторюватися.

Замість претензій ( «Ти ніколи навіть квіточки мені не подарував») або спроби присоромити ( «Наташці чоловік кольє подарував, а ти, як ніщеброд») виводьте комунікації в позитивне русло. Говоріть про свої почуття ( «Я була б дуже рада поїздці до моря») і будьте вдячні за увагу, не скупіться на емоції і добрі слова. Тоді поступово навіть самий жадібний чоловік розкуштує задоволення від процесу дарування.

– Маніпулюють і тиснуть на жалість
Чесно кажучи, декілька разів може подіяти навіть сама незграбна маніпуляція. Але з часом опір чоловіка почне зростати і замість королівських подарунків ви будете отримувати в кращому випадку формальні знаки уваги. Тому говоріть про свої потреби чесно і прямо, йдіть на діалог і обговорюйте з партнером бажання.

– Ігнорують можливості свого чоловіка
Давайте чесно, деякі чоловіки можуть подарувати останній айфон, не помітивши цю витрату. Для більшості це серйозні витрати, до яких потрібно підготуватися. І, якщо ваш обранець працює за невелику зарплату, забезпечує  Вас і дитину, накопичити на ідеальний подарунок буде складніше. Додайте до цього почуття провини через те, що не можеш порадувати улюблену жінку – і ось спонтанний імпульс фрустрований намертво. Будьте уважні до свого чоловіка і адекватно оцінюйте його можливості.

– Будують відносини з тими, кому не хочеться їх радувати
Кохану жінку хочеться балувати. Якщо подарунок доводиться «заслуговувати» або витрачати багато нервових клітин, щоб випросити, задумайтеся, що в стосунках пішло не так. Ймовірно, для нового партнера буде не обов’язком, а честю робити вам сюрпризи.

Ключова порада: поважайте себе, партнера і не маніпулюйте. Чоловіки не дурні – і якщо не розуміють, то хоча б відчувають спроби натиснути або отримати бажане обманом.

Тому будьте чесні з тим, кого любите, і з самою собою. Життя у цьому випадку почне дивним чином змінюватися, і чудес побільшає.

You cannot copy content of this page