Ознаки старіння кішки і як за нею доглядати

Завести кошеня – справа нехитра. А ось привчити його порядно поводитися в квартирі (не грубіянити гостям і не ставити лапи на стіл під час обіду) – завдання вже не з простих. Але ще складніше забезпечити комфортне проживання собі і своєму пухнастому сусідові, не знаючи, як доглядати за кішкою, яка опинилася на порозі старості.

Як доглядати за кішками

Основні принципи догляду за домашніми тваринами відомі всім відповідальним господарям. Однак в догляді за старіючою кішкою є нюанси, про які часом не знають навіть найтурботливіші з них.

Полегшити старість пухнастого сусіда допоможе розуміння котячої психології, а також базові знання про те, як в цілому відбувається старіння кішок.

Почати варто з того, що ослаблення організму у кішок, як і будь-яких інших тварин, відбувається індивідуально. Однак середній вік, коли організм кішки починає працювати повільніше, дорівнює 7 рокам. Причому ці зміни зовні можна буде помітити лише по досягненні кішкою віку від 11 до 13 років.

Якщо порівнювати вік кішки з віком людини, то 10 котячих років будуть дорівнювати 56 людським рокам. Так що вихованців, що досягають віку 17-20 років ветеринари відзначають як довгожителів. Щоб і твій вихованець виявився в числі останніх, необхідно перш за все подбати про правильний раціон для нього.

Багато хто купує котячий корм, орієнтуючись лише на торговельну марку або ціну товару. Так робити не варто, оскільки для кожної котячої вікової групи існує окрема формула збалансованого харчування.

Наприклад, корм для кошенят (до 1 року) відрізняється великою кількістю білка, який дозволяє кошеняті отримати достатньо енергії. Кішці-підлітку (від 1 року до 4 років) таку їжу засвоювати буде складніше. А дорослій кішці – тим більше.

Як відстежити процес старіння кішки

Складно зрозуміти, що кішка на початку старіти. Як ми вже з’ясували вище, у віці від 6 до 7 років в її організмі відбудеться ряд змін, які вплинуть на її подальшу поведінку. Господарю залишається лише бути уважним і вчасно реагувати на тривожні сигнали.

З віком у кішки притупляються зуби, через що звична їжа може більше не радувати вихованку. В такому випадку краще перейти на більш м’які корми, а то і зовсім на спеціальні котячі консерви.

Котячі суглоби також стираються і стають менш еластичними. Через це кішці стає важко забиратися на раніше доступну висоту.

Замість ігор або прохань про пестощі раніше активна пухнаста улюблениця воліє сон на самоті і неохоче йде на контакт? Ось іще одна ознака.

Крім іншого, у старіючих кішок може збільшитися сльозовиділення, початися проблеми з туалетом.

У будь-якому з цих випадків не варто панікувати. Перш за все слід звернутися до ветеринара. І якщо подібним проблемам немає інших причин, крім старіння, єдине, що залишається – набратися терпіння і допомогти кішці пережити цей непростий період.

Чим допомогти літній вихованиці?

Щоб уникнути неприємних ситуацій, пов’язаних з котячим туалетом, варто обзавестися додатковим лотком. І якщо один лоток спочатку знаходиться у вбиральні, то другий слід розмістити в коридорі або затишному кутку однієї з кімнат.

З віком кішки все частіше починають страждати від проблем зі шкірою. Це відбувається через зміни в роботі сальних залоз і неможливості самостійного вмивання через втрату гнучкості.

Профілактикою таких проблем стане регулярне вичісування вихованця (хоча б 1-2 рази на тиждень). Не зайвим буде також заміна котячого шампуню на більш м’який засіб для догляду.

Котячу лежанку або будиночок варто переставити в більш тепле місце. Старіючим кішкам протипоказані протяги.

А крім того, необхідно регулярно проходити з вихованцем профілактичний огляд у ветеринара. Це допоможе виявити можливі хвороби на ранніх стадіях і вчасно позбутися від них.

Але найголовніше – потрібно демонструвати кішці свою любов і участь. Не варто зриватися на старенькій, якщо та випадково розбила вазу, безуспішно спробувавши подолати раніше досяжну висоту.

You cannot copy content of this page