Польща спорудила 50 км паркану на кордоні з Білоруссю

У Польщі спорудили вже понад 50 кілометрів паркану на кордоні з Білоруссю. Зафіксували також перші спроби пошкодити його.

В одному випадку металевий паркан розрізали, утворивши щілину шириною близько 30 см, також знайшли спробу підкопу. Вважається, що це могли зробити або білоруські прикордонники, або мігранти.

У прикордонній службі кажуть, що у майбутньому швидко помічати такі випадки стане простіше, адже на додачу до фізичного бар’єру будуть встановлювати камери та датчики руху.

Нагадаємо, Польща вирішила будувати паркан на кордоні з Білоруссю після подій літа-осені 2021 року, коли Александр Лукашенко штучно спровокував міграційну кризу на кордонах Польщі і Литви, запропонувавши Білорусь для транзиту до кордонів ЄС людей з Близького Сходу й Африки.

Будівництво паркану почалося в січні 2022 року, він має простягатися на понад 180 кілометрів вздовж сухопутної частини кордону з Білоруссю. Орієнтовна вартість проєкту – $394 млн.

Як то кажуть – чим вищий паркан, тим міцніша з сусідом дружба!

Related Post

Українські захисники “голими руками” спіймали російський безпілотникУкраїнські захисники “голими руками” спіймали російський безпілотник

Захисники України під час оперативного завдання перехопили ворожий БПЛА, коли він здійснював штатну посадку. Апарат було передано фахівцям для досліджень. Біля тимчасово окупованої території українські бійці 3-го батальйону 1-ї окремої