Представник МАГАТЕ про необхідність виведення російських військ з територій Чорнобильської та Запорізької атомних станцій

Питання про виведення російських військових з територій Чорнобильської та Запорізької атомних станцій слід розглядати на різних рівнях, зокрема, на перемовинах між Україною та Росією.

Про це генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі сказав на зустрічі з працівниками Южно-Української АЕС, повідомляє НАЕК “Енергоатом”.

“Це питання потрібно розглядати на різних рівнях. Ми, звісно, сподіваємося, що момент припинення вогню вже близький, і ті переговори, які відбуваються між Україною та Росією, сприятимуть миру”, – сказав він.

За словами Гроссі, ситуація із захопленням АЕС є критичною та не типовою.

“Я сподіваюсь, що репортажі і численні запитання журналістів з усього світу буду тримати увагу довкола України, й ніхто не забуде про те, що тут відбувається”, – сказав керівник МАГАТЕ.

Гросі зазначив, що під час візиту до України обговорить з українськими чиновниками питання підтримки та допомоги Україні.

“Ви маєте знати, що представники багатьох країн звернулися до нас із пропозиціями надати підтримку через нашу організацію”, – додав він.

Сьогодні, 30 березня, на зустрічі з гендиректором МАГАТЕ Гроссі міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна вимагає заблокувати діяльність представників Росії у МАГАТЕ. Також міністр наголосив, що МАГАТЕ має обмежити доступ російських співробітників до файлів України.

В ході широкомасштабного вторгнення в Україну російські загарбники взяли під контроль два атомних об’єкти – Чорнобильську і Запорізьку атомні електростанції. Зокрема, ЧАЕС вони захопили в перший день вторгнення – 24 лютого, а Запорізьку АЕС – 4 березня.

Серед іншого, російські військові розграбували і знищили новітню Центральну аналітичну лабораторію в Чорнобилі вартістю 6 млн євро.

Україна просить МАГАТЕ посприяти виведенню окупаційних військ з територій АЕС.

Також Україна вимагає від Ради безпеки ООН негайно вжити заходів з демілітарізації Зони відчуження Чорнобильської АЕС та введення туди спеціальної місії ООН.

За даними Міністерства оборони України станом на 12:00 30 березня, окупанти стягують свої війська з Київської області у район Чорнобильської АЕС, об’єкту “Укриття” та Зону відчуження загалом.

Related Post

Герега, Ярославський, Ложкін та інші. Як український бізнес допомагає Харкову вистоятиГерега, Ярославський, Ложкін та інші. Як український бізнес допомагає Харкову вистояти

На важливі питання, щодо сьогодення у Харкові у інтерв’ю виданню «Forbes. Україна» відповів мер міста Ігор Терехов. Хто з місцевих бізнесменів найбільше допомагає Харкову? Найбільше – народний депутат Ігор Абрамович.

За словами Зеленської, їхня родина, як багато українських сімей, зараз роз‘єднанаЗа словами Зеленської, їхня родина, як багато українських сімей, зараз роз‘єднана

Перша леді України Олена Зеленська розповіла, як довго не бачилася з чоловіком та як змінилася родина президента за час війни. За словами Зеленської, їхня родина, як багато українських сімей, зараз

Мережа Brocard позбулась російського власника. Скільки може коштувати угода?Мережа Brocard позбулась російського власника. Скільки може коштувати угода?

Новим власником Brocard став французький парфумерний холдинг Philippe Benacin Holding. Про це Brocard повідомив партнерам у листі, який потрапив у розпорядження профільного видання RAU. Про можливий продаж компанії було відомо