Самотність: 5 порад, як з нею боротися

Самотність незатишне і холодне слово. На жаль, самотність як стан відчуває велика кількість людей. За оцінкою психологів до 30% населення розвинених країн відчувають хронічну самотність, відчуваючи себе відірваними від решти світу. І мова йде не тільки про людей, у яких немає сімей і близьких. Самотність виникає і в оточенні рідних і друзів. Як побороти цей неприємний стан?

Яке самотність буває?

Розрізняють три типи самотності: мінлива, хронічна і усвідомлена.

Мінлива з’являється і проходить, як тільки зникають причини, що викликали її. Наприклад, при тривалому відрядженні далеко від друзів і сім’ї. Людина самотня якийсь час. Але воно пройде, коли людина освоїться на новому місці, заведе собі нових знайомих і друзів.

Хронічна самотність може тривати нескінченно. Найстрашніше – це емоційна самотність. Вона виникає від нестачі любові і тепла в родині або від нерозуміння друзів. Основна причина – це занижена самооцінка людини. Від хронічної самотності частіше страждають чоловіки. Жінки легше зав’язують знайомства. Вони можуть поговорити, поділитися думками і проблемами одна з одною. Чоловіки вважають таку поведінку слабкістю і не дозволяють собі бути відвертими. Таким чином вони позбавляють себе емоційної підтримки, яка потрібна людині не менше, ніж їжа і вода.

Є і третій тип самотності – це усвідомлений вибір людини. На відміну від перших двох, людині не потрібен хтось ще, їй добре і комфортно з собою. Багато творчих людей вибирають самотність і усамітнення, щоб залишитися наодинці з самим собою, зі своїм вищим Я, щоб насолодитися тишею, зрозуміти себе, знайти натхнення та ідеї. У такому вигляді самотність дуже навіть корисна.

Якщо поруч нікого немає, значить, настав час, коли Ви повинні познайомитися з самим собою.

Чи небезпечна самотність?

У перших двох варіантах самотність може бути небезпечною, тому що погіршується стан здоров’я як фізично, так і психологічно. Самотні люди частіше схильні до депресій, у них високий ризик інфаркту та інсульту.

Як позбутися від самотності?

Є багато способів не бути самотніми. Варто тільки захотіти позбутися, а способи досить-таки прості.

1. Зайнятися спортом. Запишіться в басейн або займіться йогою. За кілька годин в тиждень Ви придбаєте знайомих і однодумців за межами спортивного залу. У моді скандинавська ходьба. Активна прогулянка в компанії підніме настрій і принесе користь для здоров’я.

2. Записатися в клуб за інтересами. У кожної людини є інтереси. Вишивка, шиття або розведення квітів. Можливо, Ви любите читати або колись перемагали всіх в шахи? У клубі займатися улюбленою справою в компанії стане набагато приємніше.

3. Познайомитися з сусідами. Часто люди, що живуть по сусідству, не спілкуються один з одним. Сусід може стати добрим другом. І свята можна проводити разом, ділитися смачними рецептами, та й просто поговорити по душам.

4. Розширюйте коло спілкування. Шанси знайти людину, яка буде Вам до душі зростають з розширенням кола спілкування.

5. Подорожуйте. Будь-яка подорож – це нові знайомства, відкриття і враження.

Для того щоб люди хотіли з вами спілкуватися, Ви і самі повинні бути готові до спілкування. Вчіться слухати, ставтеся до слів співрозмовника з увагою.

Людина, яка твердо вирішила позбутися від самотності прийде до своєї мети. Адже вона виконає величезну роботу над собою, не дозволить нудьгуванню взяти верх.

На жаль, не всі здатні самотужки впоратися з цим станом. В такому випадку виникає необхідність відвідування фахівця. В цьому немає нічого ганебного. Сміливо йдіть до психолога. Він точно знає, як Вам допомогти.

Не дозволяйте собі бути самотньою людиною.

You cannot copy content of this page