СБУ заблокувала роботу підсанкційного заводу, який збирався відновити поставки для рф

Служба безпеки України заблокувала роботу підсанкційного заводу у Дніпрі, який збирався відновити поставки для російського військово-промислового комплексу.

Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

Цей завод виготовляв комплектувальні до літаків, ракетних систем і підводних човнів. Йдеться зокрема про товари подвійного призначення, як-от труби з високотехнологічного спеціального сплаву. Лише за 2021 рік завод виготовив 340 тонн цієї продукції загальною вартістю понад 450 мільйонів гривень.

За даними слідства, готовий товар переправлявся на територію рф. Уже там окупанти перерозподіляли продукцію серед своїх військових заводів та інших об’єктів воєнно-промислового комплексу.

В СБУ заявляють, що ще минулого року цей завод потрапив під санкції РНБО, оскільки його засновником є російська корпорація, яка спеціалізується на виробництві й модернізації зброї та військової техніки.

Щоб обійти обмеження, російська сторона хотіла переписати завод на українську юридичну особу і продовжити його роботу на шкоду державній безпеці України. А втім, Служба безпеки України запобігла цьому й заблокувала роботу підприємства.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 110-2 Кримінального кодексу. Наразі тривають невідкладні слідчі дії. За їхніми результатами буде розв’язане питання щодо накладення арешту на майно та активи підприємства на десятки мільйонів гривень.

СБУ також планує ініціювати процедуру примусового вилучення відповідного майнового комплексу для передання у власність держави.

You cannot copy content of this page