СБУ заблокувала роботу підсанкційного заводу, який збирався відновити поставки для рф

Служба безпеки України заблокувала роботу підсанкційного заводу у Дніпрі, який збирався відновити поставки для російського військово-промислового комплексу.

Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

Цей завод виготовляв комплектувальні до літаків, ракетних систем і підводних човнів. Йдеться зокрема про товари подвійного призначення, як-от труби з високотехнологічного спеціального сплаву. Лише за 2021 рік завод виготовив 340 тонн цієї продукції загальною вартістю понад 450 мільйонів гривень.

За даними слідства, готовий товар переправлявся на територію рф. Уже там окупанти перерозподіляли продукцію серед своїх військових заводів та інших об’єктів воєнно-промислового комплексу.

В СБУ заявляють, що ще минулого року цей завод потрапив під санкції РНБО, оскільки його засновником є російська корпорація, яка спеціалізується на виробництві й модернізації зброї та військової техніки.

Щоб обійти обмеження, російська сторона хотіла переписати завод на українську юридичну особу і продовжити його роботу на шкоду державній безпеці України. А втім, Служба безпеки України запобігла цьому й заблокувала роботу підприємства.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 110-2 Кримінального кодексу. Наразі тривають невідкладні слідчі дії. За їхніми результатами буде розв’язане питання щодо накладення арешту на майно та активи підприємства на десятки мільйонів гривень.

СБУ також планує ініціювати процедуру примусового вилучення відповідного майнового комплексу для передання у власність держави.

Related Post

Український гурт «Бумбокс» влаштовує концерт в Польщі, щоб зібрати кошти для ЗСУУкраїнський гурт «Бумбокс» влаштовує концерт в Польщі, щоб зібрати кошти для ЗСУ

Популярний український музичний гурт «Бумбокс» запланував концерт у Польщі на 26 серпня, щоб підтримати ЗСУ та зібрати кошти на потреби військових. Про це повідомив фронтмен гурту Андрій Хливнюк на особистій

Члени журі на «Євробаченні-2022» не можуть пояснити, чому дали нуль балів ПольщіЧлени журі на «Євробаченні-2022» не можуть пояснити, чому дали нуль балів Польщі

Ірина Федишин показала, що поставила Польщі 10, Андрій Капраль – 7, а голова журі Вадим Лисиця каже, що Польща та інші країни отримали ті оцінки, що заслужили на думку кожного

Хто дозволив собі заробляти на автівках, які Італія безкоштовно передала Україні?Хто дозволив собі заробляти на автівках, які Італія безкоштовно передала Україні?

Заступник голови однієї з ОВА заробляв на автівках, які Італія безкоштовно передала Україні. Про це повідомили в СБУ. За даними слідства, посадовець сприяв використанню у комерційних цілях автомобілів швидкої медичної