Що робити, якщо дитина у відпустці не відходить від Вас ні на крок?

За час сімейної відпустки або канікул діти прагнуть заповнити нестачу уваги батьків, буквально насититися їх любов’ю.

Переконавшись в надійності Ваших почуттів, вони легше повертаються до своїх занять і іншим людям.

Наприклад почалася відпустка. Ви мрієте поплавати на світанку, почитати на пляжі, повечеряти удвох при свічках … Але Ваш 3-5-річний скарб не відпускає Вас ні на хвилину, вимагаючи, щоб Ви з ним грали, відмовляється засинати і ламає всі ваші плани.

Досада батьків тільки провокує нові капризи. Чому ж він не хоче відриватися від вас? Безумовно, позначається зміна обстановки, режиму, клімату, звичного харчування – адже діти повільніше, ніж дорослі, адаптуються до нових умов.

Знадобиться не менше трьох днів, щоб дитина переконалася в безпеці нового місця і погодилася побути в компанії однолітків або в дитячому клубі з аніматором. Розкажіть дитині в перший день (а краще – заздалегідь) про програму відпочинку, про те, чим там можна буде займатися, в той час як мама буде плавати в басейні, а тато грати в волейбол.

Чим краще діти обізнані про те, що їх чекає, тим швидше вони пристосовуються до нових обставин.

Ми часто забуваємо, що у дитини теж є свої «плани» на відпустку, головні з яких – нарешті поспілкуватися і побути поруч з батьками, які так далекі протягом всього іншого року!

І тому не треба видумувати нічого спеціального – просто дайте дитині відчути Вашу любов. Знайдіть час для ігор, жартів, для прогулянок і розмов – тільки з нею.

Дитина вимагає занадто багато уваги, якщо не отримує того, чого потребує. Коли ж вона  «наповниться» вашою любов’ю, то стане впевненіше і з задоволенням звернеться до інших занять і до інших людей.

Плануючи відпустку з дитиною, налаштовуйтесь саме на сімейний відпочинок. Вперше пережити шторм або побачити кажана і розділити свої враження з близькими людьми – чи не найбільше щастя для дитини. І одне з найбільш пам’ятних подій дитинства.

Якщо ж вам хочеться відпочити удвох з партнером, то чесніше залишити дитину на тиждень у бабусі, няні і присвятити цей час тільки собі.

You cannot copy content of this page